Запрошення до подання грантових заявок на конкурс проектів «Підтримка місцевих ініціатив в Україні»

Громадська організація Товариство Лева (м. Львів) запрошує громадські організації Закарпатської, Одеської та Чернівецької областей до подачі грантових заявок на участь у конкурсі проектів «Підтримка місцевих ініціатив в Україні».

Даний проект реалізовується громадською організацією Товариство Лева (м. Львів) за фінансування Національного Фонду підтримки Демократії (NED) (м. Вашингтон, США).

В рамках конкурсу перевага надаватиметься громадським організаціям не з обласних центрів (Одеса, Ужгород та Чернівці), а з міст обласного підпорядкування, районних міст, селищ, сіл та ОТГ вищезгаданих 3 областей.

Мета конкурсу – активізація місцевих мешканців, залучення їх до прийняття рішень на локальному рівні та реалізації розвиткових місцевих ініціатив.

Завдання конкурсу – активізувати місцеві громадські та благодійні організації; надати можливість місцевим мешканцям розвинути творчий потенціал і взяти на себе відповідальність за здійснення позитивних змін в своїх громадах; показати конкретні та видимі результати щодо розвитку своїх громад.

Напрямки проектної діяльності. Запропоновані ініціативи, повинні бути спрямовані на залучення мешканців до більшої активності, активізацію тих груп, які дотепер були менш активними. Важливими елементами проектів повинні бути оцінювання потреб в тих чи інших ініціативах, колегіальне та демократичне прийняття рішення про проект, участь мешканців у плануванні та впровадженні проектів.

Проектна діяльність може включати, але і не обмежуватись, такими сферами, як:

  • Згуртування громади та активізація мешканців на користь населеного пункту або громади/ОТГ;
  • Започаткування нових соціальних практик та послуг;
  • Участь громадян в прийнятті рішень та розвиток місцевої демократії;
  • Захист довкілля та розвиток екологічної культури;
  • Енергоефективність та енергоощадність;
  • Здоровий спосіб життя, в т.ч. велосипедний рух;
  • Культурні проекти та ініціативи для творчої самореалізації;
  • Краєзнавчі ініціативи;
  • Розробка та створення унікального туристичного продукту місцевої громади;
  • Освіта для дорослих;
  • Неформальна освіта;
  • Медіаграмотність;
  • Безпека в громаді;
  • Урбаністика та розвиток міських територій;
  • Створення або облаштування громадських просторів (окрім фінансування ремонтно-будівельних робіт, робіт з благоустрою та закупівлі обладнання і техніки за кошти гранту);
  • Інформаційно-просвітницькі кампанії різного спрямування, включно із тими, що допомагають краще пізнати свою місцевість чи громаду і представити її іншим;
  • Адвокаційні та моніторингові кампанії, що спрямовані на вирішення місцевих актуальних проблем;
  • Реагування на проблеми в громаді, пов’язані із пандемією COVID-19.

Заявки можуть подавати офіційно зареєстровані місцеві громадські організації, громадські спілки та благодійні організації, які мають статус юридичної особи.

Кожен заявник може подати один або більше проектів, але можливість отримання фінансової підтримки є лишень для реалізації тільки одного проекту.

До конкурсу також допускаються проекти, які будуть спільно реалізовуватися кількома організаціями (але офіційним подавачем проектної заявки може бути тільки одна організація). Діяльність в рамках проекту має відбуватись на території області, де знаходиться організація-подавач.

У процесі впровадження відібраних проектів виконавці зможуть підвищити свої навички виконання проектів та посилити свою організаційну спроможність.

Бюджет проектів. Максимальний розмір фінансової підтримки від ГО Товариство Лева для одного проекту – до 28 000,00 гривень. Заповнюючи бюджет, будь ласка, не забувайте про заходи, прописані в розділі заявки «Проектна діяльність та робочий план проекту».

Власний внесок в бюджет проекту. Заявник повинен обов’язково надати від своєї організації власний внесок у бюджет проекту у розмірі не менше ніж 15% від суми, запитуваної в рамках конкурсу від ГО Товариство Лева. Власний внесок може бути як у грошовій, так і не у грошовій формах.

Внесок з інших джерел. Дуже вітається, але не є обов’язковом, залучення додаткового внеску (у грошовій або не у грошовій формах) із інших джерел (місцева влада, місцевий бізнес або місцеві мешканці). 

Пояснення до статтей бюджету. В бюджеті є наступні статті витрат:

«Гонорари виконавців проекту». Під виконавцями проекту розуміються,  наприклад: керівник проекту та/чи асистент керівника проекту, тобто фахівці, які працюють протягом всього проекту;

«Гонорари залучених експертів». Під залученими експертами розуміються, наприклад: тренер, консультант, психолог, юрист тощо (тобто фахівці, які надають одноразові чи кількаразові послуги в рамках проекту), а також бухгалтер.

«Витрати на відрядження та транспортні витрати». Під цим розуміються витрати на відрядження та транспортні витрати виконавців проекту та залучених експертів.

 «Обладнання». Під цим розуміються всі витрати, пов’язані з покупкою/орендою оргтехніки та носіїв інформації (ноутбук, комп’ютер, планшет, принтер, БФП, флешки тощо), презентаційної техніки та обладнання (проектор, екран, фліпчарт), іншої техніки (фото та відеотехніка, телефон, смартфон, штатив тощо), музичної, світло та сценічної техніки, туристичного спорядження, твердих та м’яких меблів, кухонної техніки (електрочайник, термопот, кава-машина тощо), виставкового обладнання.

«Витрати на утримання офісу». Під цим розуміються, наприклад: оренда офісу, оплата комунальних послуг (світло, вода, газ, опалення тощо), оплата комунікаційних послуг (поштова пересилка, телефон, інтернет тощо).

 «Банківські послуги та витратні матеріали». Під цим розуміються банківські послуги та витратні матеріали необхідні для адміністрування проекту, наприклад: картридж для принтера/БФП, заправка картриджу тонером/чорнилами, папір для друку формату А4, поштові конверти та марки.

«Поліграфічні послуги / Інформаційні матеріали / Візуалізація». Під цим розуміються, наприклад: поліграфічна продукція (буклети, флаєра, брошури тощо), аудіо та відео продукти (аудіо та відеоролики тощо), промоційна продукція (банери, «ролери», «павуки», екоторби тощо).

 «Витрати на проведення заходів». Під цим розуміються всі витрати, необхідні для реалізації запланованої діяльності по заходах проекту.

ГО Товариство Лева не фінансує взагалі будь які витрати по статтях: «Гонорари виконавців проекту» та «Витрати на утримання офісу». Витрати по цих статтях можуть бути профінансовані за рахунок власного внеску організації та/або внеску з інших джерел. Всі інші статті витрат ГО Товариство Лева фінансує.

Адміністративні витрати на реалізацію проекту повинні складати максимально 20% від суми, запитуваної від ГО Товариство Лева в рамках даного конкурсу. Під адміністративними витратами розуміються всі витрати за наступними статтями бюджету: «Гонорари залучених експертів», «Витрати на відрядження та транспортні трати», «Обладнання» та «Банківські послуги та витратні матеріали».

Прямі витрати на реалізацію проекту повинні складати мінімально 80% від суми, запитуваної від ГО Товариство Лева в рамках даного конкурсу. Під прямими витратами розуміються всі витрати за наступними статтями бюджету: «Витрати на проведення заходів» та  «Поліграфічні послуги / Інформаційні матеріали / Візуалізація».

Тривалість проектів – не менше 1-го і не більше 3-х місяців. Вся діяльність в рамках проекту повинна бути завершена до 23 год. 59 хв. 30 червня 2021 р.

Критерії оцінки:

  • Важливість, актуальність та обґрунтованість проблеми, на вирішення якої спрямований проект;
  • Кількість людей, що залучені до планування та впровадження проекту;
  • Залучення до реалізації проекту мешканців різних населених пунктів;
  • Конкретні результати проекту, які можна реально оцінити та виміряти;
  • Довгостроковий вплив;
  • Потенціал проектної команди;
  • Реалістичний робочий план;
  • Раціональний та адекватний бюджет;
  • Попередній досвід впровадження організацією-заявником громадських ініціатив;
  • Організаційна спроможність організації-заявника.

Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно подати заповнені українською мовою форми заявки та бюджету (додаються). Заявка (у форматі Word) та бюджет проекту (у форматі Excel) приймаються на електронну адресу: [email protected] з темою листа «Конкурс проектів ТЛ – НАЗВА ОРГАНІЗАЦІЇ + НАСЕЛЕННИЙ ПУНКТ + ОБЛАСТЬ». Наприклад: «Конкурс проектів ТЛ – ГО «Успіх» м. Ізмаїл Одеська обл.».

Заявки приймаються до 23 год. 59 хв. 25 березня 2021 р.

Важливо знати, що:

  • В рамках даного конкурсу гранти не надаються: підприємствам різної форми власності та приватним особам-підприємцям, ЗМІ, політичним партіям, державним інституціям, бюджетним та комунальним установам, науковим та освітнім закладам, релігійним організаціям, профспілкам, ініціативним групам та фізичним особам;
  • Неповні проектні заявки (комплект із заявки, додатків до заявки та бюджету) не будуть допущені до участі в даному конкурсі;
  • Весь комплект проектної заявки (заявка, додатки до заявки та бюджет) мають бути написані виключно української мовою. Проектні заявки, які будуть написані не на українській мові, не будуть допущені до участі в даному конкурсі;
  • Листи з проектними заявками, які будуть надіслані з електронних скриньок mail.ru, yandex.ru та інших комунікаційних сервісів Російської Федерації, не будуть допущені до участі в даному конкурсі;
  • Подані проектні заявки не можуть бути повернені або розглянуті повторно;
  • Подані проектні заявки не рецензуються та не коментуються;
  • Рішення конкурсної комісії є остаточним і не підлягає перегляду.

Запитання про даний конкурс приймаються на електронну адресу [email protected] або за телефонами 067 2534226 та/або 067 6733833.