Запорізька обласна громадська організація власників житла «НАШ ДІМ»

Мета діяльності – формування свідомості ефективного власника житла та свідомості енергозбереження та енергоефективності серед мешканців багатоквартирних будинків.
Основні напрямки роботи:

 • створення ефективного власника житла (ОСББ, Асоціації ОСББ, ОСН);
 • сприяння створенню конкурентного середовища в сфері надання житлових послуг;
 • проведення інформацйійно-просвітницької діяльності з питань енергозбереження та енергоефективності у багатоквартирних будинках;
 • співпраця зі ЗМІ;
 • проведення учбово-методичної заходів для підвищення професійного рівня голів правлінь та бухгалтерів ОСББ і ЖБК;
 • розвиток організації, співпраця з громадськими та міжнародними організаціями.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Причина ініціативи — бажання допомогти мешканцям міста стати ефективними власниками будинку, створити комфортні умови проживання в своїх будинках. Для реалізації цієї мети виникла ідея створити Центр просвіти, де мешканці міста можуть щоденно отримувати консультації з питань створення та життєдіяльності ОСББ, впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів у багатоквартирних будинках.

За який час було реалізовано ініціативу
З жовтня 2014 року по грудень 2015 року

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
В рамках реалізації ініціативи:

 • до Центру звернулось 1142 особи з питання створення та життєдіяльності ОСББ;
 • було проведено 158 інформаційних та організаційних зборів з питань створення ОСББ та реалізації Закону України»Про реалізацію права власності у багатоквартирному будинку»;
 • було проведено 12 семінарів, конференцій, круглих столів, робочих зустрічей з питань ефективного управління житловим фондом, комплексної енергозберігаючої санації та фінансові та правові аспекти термомодернізації житлових будинків, досвід енргозбереження в Україні та країнах Східної Європи;
 • прийняли участь у міжнародних проектах: «Енергозберігаюча санація житлових будівель» та «Сталий розвиток житлового господарства в Україні: сприяння місцевому розвитку і посилення ролі громадських організацій» (Німеччина, при підтримці європейської комісії).

До участі в заходах були залучені мешканці міста, представники ОСББ і ЖБК, будинкових комітетів, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, експерти з інших міст і регіонів України, бізнесу та громадських організацій, депутати різних рівнів представники політичних партій. Для організації і проведення заходів були залучені фінансові можливості спонсорів.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?

 • Більше 7,5 тис. мешканців прийняли участь в зборах і отримали інформацію з питань створення і життєдіяльності ОСББ.
 • Створено 23 ОСББ.
 • Більше 700 осіб прийняли участь в семінарах, конференціях і форумах з питань створення конкурентного середовища в сфері управління житлом та енергоефективності і енергозбереження в житловому фонді.
 • Більше 100 голів правлінь та бухгалтерів ОСББ та ЖБК підвищили свій професійний рівень завдяки участі в семінарах.
 • Центр «КРУГ» став одним із ініціаторів проведення Днів сталої енергії в м. Запоріжжя.
 • Інформаційно-просвітницьку телепрограму «Комуналка», щотижня дивляться до 1,5 млн мешканців Запорізької та Дніпропетровської областей.
 • Створено власний веб-портал, який щотижня відвідують більше 600 осіб, а також сторінки в соціальних мережах.
 • В рамках Українсько-німецького проекту проведено конкурс міні-грантів, що дозволило залучити кошти Європейського союзу в розмірі 10000 євро і виконати міні-проекти з енергозбереження і енергоефективності в трьох житлових будинках.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Експерти Центру набули досвід в проведенні всіляких заходів, познайомились з експертами з інших міст і регіонів України, установили з ними контакти, навчились більш плідно співпрацювати з органами місцевої влади та ЗМІ.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Ініціатива мала своє продовження. Центр набув статусу юридичної особи – громадська спілка «Запорізький ресурсний центр «КРУГ», членами якої є колективні члени — ОСББ і ЖБК, індивідуальні члени — фізичні особи, партнери – підрядні організації, проектні бюро та інші підприємства і організації, що надають послуги в сфері ЖКХ та виконують ремонтно-будівельні роботи. Всі члени і партнери сплачують членські внески. Експерти Центру продовжують роботу щодо надання допомоги в створенні ОСББ та конкурентного середовища в сфері надання житлових послуг. Центр розпочинає співпрацю з Вищими учбовими закладами м. Запоріжжя.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Ставати ініціаторами в своїх громадах і впливати на їх подальший розвиток, залучати спонсорів, співпрацювати з органами місцевого самоврядування та державної влади.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Центр може надавати консультації та бути експертом з усіх питань створення і життєдіяльності ОСББ, впровадження енергозберігаючих та енергоефективних заходів в житлових багатоквартирних будинках

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща громадська ініціатива у сфері місцевого розвитку

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Запорізька обласна громадська організація власників житла «НАШ ДІМ»

Контактні дані організації:
Карпенко Любов Іллівна
тел: +38 (061) 224-03-17, 067-702-96-22;
066-933-77-75
e-mail: [email protected]; [email protected]
www.krug.zp.ua

Назва успішної ініціативи:
Створення Запорізького ресурсного центру з питань термомодернізації, створення та діяльності ОСББ «КРУГ»