Відбулася прем’єра української версії гри «Democracy Cake – Рецепт демократії»

8 липня  Громадські Ініціативи України та Фонд «Освіта для демократії»  в Краматорську зробили  світову прем’єру української версії гри «Democracy Cake – Рецепт демократії».

Гра розроблена норвезькою організацією «Rafto Foundation for Human Rights» і широко використовується у багатьох країнах. Пізнавальна забавка має неабияку популярність серед школярів та студентів, цікава вона й для дорослих. Нещодавно вийшла адаптована для України версія.
Що таке демократія, які її найважливіші інгридієнти? Що зробити, щоб демократія вистояла перед загрозами?

Гра чудово впишеться у вже розроблені заняття, які стосуються демократичних процедур, демократичного лідерства, розвитку співпраці з ОМС та органами державної влади.

Гру можна використовувати у школах, громадських організаціях, будинках культури, бібліотеках. Можна також грати вдома з родиною або друзями.

«Сенс гри полягає в тому, що потрібно створити «пиріг, або Cake англійською» демократичної держави. Спочатку зібрати інгредієнти, що притаманні державному управлінню та побудувати національну ідентичність. Потім додати елементи демократії. Всі складові потрібно розміщувати в хронологічному порядку, який обов’язково обговорюється та обґрунтовується групою. І на кінець, в грі пропонуються погані інгредієнти, які заважають існуванню демократичної системи. Учасники мають виробити шляхи, щоб побудована ними держава вистояла перед загрозами», – розповів Юрій Степанець, ГО Громадська спілка «Громадські ініціативи України».

У процесі гри учасники дискутують про форми державного управління та обговорюють демократичні процедури, які сприятимуть тому, щоб держава працювала на людей, а не навпаки. Саме дискусія є важливою складовою гри. Власне, це і є демократія – чути один одного, гуртуватись навколо спільної ідеї, відстоювати її та будувати форми співпраці між громадськістю та владою.

«Це освітня гра, у якій немає чітких доконаних відповідей, оскільки не існує єдиного правильного способу виконати її завдання. Метою участі в грі є побудова демократичного суспільства. Вона заохочує до розмов про демократію, перед якими викликами вона постає і як їм можна протидіяти. Під час дискусії важлива роль відводиться модератору, для якого у комплекті є детальна інструкція», – пояснив Юрій Степанець.

Наразі для України надруковано 250 примірників, які будуть розповсюджені серед громадських організацій, шкільних вчителів, тренерів з правозахисту. Десять екземплярів отримають переможці конкурсу на найцікавіші сценарії занять з громадянської освіти, що проводила Громадська спілка «Громадські ініціативи України» разом з Фондом «Освіта для демократії».