Відбулась перша зустріч присвячена підготовці до URC 2025

17 жовтня у Києві пройшла зустріч українських членів Європейської асоціації місцевої демократії (ALDA) на якій обговорювались виклики та можливості з розвитку місцевої демократії, а також підготовку до майбутньої конференції з питань відновлення України, яку в наступному році організовуватиме Італія.

Близько 50 учасників та учасниць серед яких були представники спілки “Громадські ініціативи України” Павло Пущенко та Юрій Спепанець, обговорювали роль громад та регіонів у процесі відбудови України. Спільно думали над тим як можна розширити координацію ключових гравців що працюють в цьому напрямі та залучити нові інвестиції.

Юрій Степанець, голова Правління спілки «Громадські ініціативи України» під час дискусії на одній з панелей асамблеї запропонував повернутись до першоджерел з яких у 2017 році ці конференції і стартували. Саме завдяки постійній увазі донорів, а також перевірці виконання зобов’язань взятих на себе Україною вдалось реалізувати багато успішних реформ, серед яких звичайно найяскравішою є реформа децентралізації. Оскільки війна перейшла у довготривалу фазу і фактично є війною на виснаження, Україні як державі і всьому українському суспільству необхідно ставати більш ефективними, що без здійснення реформ зробити неможливо.

Ще одним важливим напрямком роботи, або пунктом порядку денного на майбутніх конференціях із відновлення України має бути Європейська інтеграція. В цьому процесі важливо долучити всі частини суспільства, зокрема і органи місцевого самоврядування, громадянське суспільство та приватний сектор. До європейського Союзу вступають не окремі Уряди (чи інші види центральної влади), а вся країна. Тож кожен сектор українського суспільства має зробити свою роботу. Місцеве самоврядування налагодити взаємовигідну співпрацю з іншими містами, український бізнес знайти взаємовигідні види співпраці вигідні і для європейського бізнесу і для українського, а ми громадянське суспільство налагодити тісний зв’язок з нашими європейськими колегами та включитись в кампанію правдивого інформування про Україну.


В другій частині роботи асамблеї, учасники напрацювали чіткі рекомендації для оргкомітету з підготовки URC 2025. Серед рекомендацій, які стосувались залучення громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування були такі:

– Повноцінне залучення ОГС до конференції з відновлення 2025. ОГС це важлива частина громадянського суспільства та місцевої демократії.  Важливо запросити справді важливі ОГС які працюють на на місцевому рівні і орієнтуються в потребах громад не зі звітів а з власного досвіду. Також важливо приділити увагу відбору представників ОГС, зробити цей процес прозорим та відкритим (на відміну від конференції в Берліні)

– Залучення до конференції в Римі асоціації з європейських країн. Важливо організувати окремі майданчики для обговорення можливостей взаємодії та залучити ОГС із країн ЄС до співпраці в питаннях просування реформ в Україні, протидії дезінформації та поширення правдивої інформації про Україну

– Перед від’їздом на конференцію – зробити зустріч українських делегатів та обговорити спільний порядок денний, а також допомогти новим учасникам краще підготуватись до можливості розповісти про своє місто, громаду, бізнес, або організацію. Ми всі робимо одну справу і важливо координувати зусилля там де це можливо, а також пояснювати чому позиція має бути така або інша. Таку роботу могла б на себе взяти ALDA як досвідчена міжнародна організація.

– Однією з найважливіших тем для обговорення на конференції має бути «Інтеграція ветеранів та їх родин в  життя громади» . Важливо залучити досвід Балканських та інших країн, які мають такий досвід для спільних проектів в цьому напрямку.

–   Ще одна важлива тема – українська молодь. Як зацікавити українську молодь працювати на Україну та бути успішними в Україні. Демографічна проблема в Україні після війни буде величезною і ми маємо про це думати вже зараз.

–    Механізм якого бракує в Україні – програма LIDER.  За досвідом Молдови (яка також мало урбанізована як і наприклад центральна Україна) видно наскільки важливою може бути така програма для розвитку сільських територій. Особливо в малих громадах. 

Завдяки тому, що Європейська асоціація місцевої демократії (ALDA)  буде однією з організацій що входять до оргкомітету з підготовки форуму ми віримо, що ці та інші важливі пропозиції, які прозвучали на асамблеї в Києві будуть враховані і форуми з відновлення перейдуть на якісно інший рівень.

***

ALDA є ключовим стейкхолдером у сфері місцевої демократії , активної громадянської позиції та співпраці між місцевою владою та громадянським суспільством у Європі, сусідніх країнах та в усьому світі, головним чином діючи за допомогою методів участі та децентралізованої співпраці .

ALDA було створено в 1999 році за ініціативою Ради Європи для координації та підтримки мережі Агенцій місцевої демократії (LDA), які є самодостатніми, зареєстрованими на місцях неурядовими організаціями, які діють як промоутери належного управління та місцевого самоврядування, з з якими ALDA співпрацює в багатьох видах діяльності.

Коментувати