В Татарбунарах вперше відбулась «кава з поліцейським»

В рамках діяльності Координаційного офісу безпеки в місті Татарбунари 12 липня 2018 року вперше відбулась неформальна зустріч дільничного офіцера поліції з місцевими мешканцями у форматі «кава з поліцейським». Надалі випити кави та поговорити з поліцейськими можна буде раз на місяць (в останню п’ятницю) в приміщенні Координаційного офісу безпеки по вул. Центральна, 50. Окрім дільничного офіцера поліції до зустрічей у такому форматі планується долучати також начальника та заступників відділення поліції, інших посадових осіб органів поліції.

За словами керівника Координаційного офісу безпеки в м. Татарбунари Леоніда Семененко, вперше подібна ініціатива з’явилась в США та мала назву coffee with a cop – «кава з копом». Копи почали виходити «в люди» та спілкуватися з місцевими жителями у неформальній обстановці, в кафе, або ж на іншій нейтральній території. Мотивовані таким закордонним досвідом, ми також вирішили влаштовувати регулярні неформальні зустрічі поліцейських з місцевими мешканцями. В ході таких зустрічей, члени громади матимуть можливість у неформальній атмосфері поспілкуватися з правоохоронцями, дізнатися більше про їхню роботу та про безпеку в місті, висловити свої побажання та побоювання. Крім цього, такі зустрічі з мешканцями міста дають змогу побачити, що поліцейський – це звичайна людина, з емоціями, своїм баченням життя, зі своїми проблемами. Тому, окрім налагодження комунікації з населенням, такі зустрічі сприяють популяризації професії поліцейського та підвищення довіри до поліції. Важливо, що зустрічі проходять в приміщенні Координаційного офісу безпеки, атмосфера якого сприймається людьми з довірою.

Поспілкуватися тет-а-тет з дільничним офіцером поліції Татарбунарського відділення поліції Іваном Шевченко завітало п’ятеро мешканок міста Татарбунари – активних та небайдужих жінок, кілька з них – із дітьми. Також в зустрічі прийняв участь керівник Координаційного офісу безпеки Леонід Семененко. Результати першої зустрічі у форматі «кава з поліцейським» пропонуємо у вигляді діалогу, який відбувся між місцевими мешканцями та дільничним офіцером поліції.

Катерина Кирган-Мангул, мешканка міста: такі неформальні зустрічі дають можливості запитати поліцейського про криміногенну ситуацію у місті, про злочини, які були скоєні на його території та інформувати з цього приводу населення міста.

Іван Шевченко, дільничний офіцер поліції: я обслуговую поліцейську дільницю, до якої входить місто Татарбунари, крім цього до певного часу на мене було покладено обов’язки з контролю за неповнолітніми та їх поведінкою у громадських місцях. Останнім часом, на території міста було скоєно ряд злочинів, які на сьогоднішній день нерозкриті. Серед них крадіжка двигуна для човна, грабіж неповнолітньої особи, у якої було викрадено дорогий телефон.

Башкова Світлана, мешканка міста: від дільничного офіцера я лише зараз почула про ці злочини. Інформування населення міста з питань скоєних злочинів взагалі відсутнє. Ми не знаємо, які злочини скоєні, хто підозрюється у їх скоєнні та прикмети злочинців. Наразі, я хочу додати, що на території міста неповнолітнім реалізують петарди, тютюнові та алкогольні вироби.

Іван Шевченко, дільничний офіцер поліції: це питання відноситься до компетенції органів місцевого самоврядування та підприємців. Взагалі то, наша позиція така: ми за те, аби у місті були спеціалізовані дитячі заклади. Це дасть змогу дітям та підліткам організовувати своє дозвілля та відпочинок. Отже, батьки будуть впевнені в тому, що їхні  діти знаходяться у відповідному місці, яке можливо проконтролювати.

Любов Голубенко,  мешканка міста:  питання безпеки у місті є одним із основних, а питання безпеки дітей – взагалі не обговорюється. Наші діти повинні бути у безпеці і вдома, і на вулиці, і в дитячому садочку та школі. Після завершення роботи пришкільних дитячих майданчиків, діти залишилися сам на сам з собою. Більшість батьків на роботі, а діти віддані самі собі. Досить часто я спостерігаю, як біля фонтану юрба дітлахів купається. Вода в ньому забирається з річки, нагрівається, а отже розмножуються бактерії. Звідси і інфекційні захворювання. Ми маємо наміри звернутися до влади з пропозицією організації для дітей місця для купання. Воно повинне бути безпечним, недоступним для транспортних засобів.

Інга Дмитрієва, мешканка міста: питання спільного патрулювання, підготовка жінок для самозахисту від можливих нападів, створення дитячих кафе – ці питання повинні вирішуватися владою і громадою. Ми також залишили осторонь питання бродячих тварин. Я сама особисто була об’єктом нападу зграї бродячих псів. Це була досить жахлива картина. І головне, це питання так і залишається без вирішення.

Катерина Кирган-Мангул, мешканка міста: неодноразово йдучи після роботи додому, я побоювалася за свою безпеку. Незважаючи на те, що вулиці освітлені, все ж таки можливість нападу не виключаю. Я думаю, що настав той час, коли для жінок потрібно організувати Школу самозахисту. Це дасть нам можливість отримати певну підготовку і мати можливість захистити себе та дати відсіч нападнику.

Іван Шевченко, дільничний офіцер поліції: так, ми маємо таку можливість і я думаю, що керівництво відділення піде на те, аби організувати таку групу з жінок – працівників поліції та місцевих мешканок. Наші фахівці з самооборони будуть проводити відповідні тренування.

Любов Голубенко, мешканка міста: є проблемним питання освітлення пішохідної доріжки через парк імені В.З.Тура та контролю за станом правопорядку за допомогою камер відеоспостереження.

Наталія Башкова, мешканка міста: і не лише це. По пішохідній доріжці «літають» мопедисти. Вони створюють загрозу для маленьких дітей та літніх людей. Я вважаю, що міська влада повинна вирішити питання встановлення турнікетів на вході до парку та здійснити  його огорожу.

Любов Голубенко, мешканка міста: важливим є і питання патрулювання силами поліції та громадського формування з охорони громадського порядку маршрутів пересування дітей до школи і з неї.

Іван Шевченко, дільничний офіцер поліції: ці питання потрібно вирішувати з керівництвом відділення поліції та міського громадського формування з охорони громадського порядку. Особисто я підтримую таку ідею, це дасть можливість дітям рухатися в умовах безпеки, а батькам – бути впевненими у тому, що їх діти дістануться до школи і додому живими та здоровими. Взаємна повага поліцейських та громадян, підтримка одне одного та надання відповідної допомоги,  надасть можливість створити у місті безпечне середовище для проживання та відпочинку.

Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент інституціоналізації безпечного середовища в громаді» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».