В Татарбунарах перед Великодніми святами провели інформаційні зустрічі з питань безпеки

Напередодні Великодніх свят представники Координаційного офісу безпеки спільно з працівниками поліції провели більше 50 вуличних зустрічей з жителями міста та району – на місцевій автостанції, торгових об’єктах, в житлових кварталах. Темою зустрічей стали питання збереження майна від злочинних посягань під час святкових та вихідних днів. Більше 200 жителів також отримали інформаційні буклети з порадами, як уберегти своє майно від злочинців.

23 та 24 квітня 2019 року, представники Координаційного офісу безпеки, Татарбунарського відділення поліції та Татарбунарського бюро правової допомоги, провели інформаційно-роз’яснювальну акцію для мешканців міста та району з питань збереження майна від злочинних посягань під час святкових та вихідних днів.

Правники нагадували місцевим мешканцям, що саме свята є для квартирних крадіїв особливо «привабливими», оскільки багато людей втрачають пильність, залишають на тривалий час домівки. Аби захистити своє майно від злочинних посягань, мешканцям радили дотримуватись декількох простих правил. Зокрема:

  1. Перш ніж проникнути в житло, злодії часто проводять своєрідну «розвідку», аби переконатись що в квартирі чи будинку наявні цінності і на свята нікого не буде. Отож, не розповідайте про свої статки та плани на вихідні незнайомцям (і попередьте про це членів своєї сім’ї).
  2. Переконайтесь, що вхідні двері та замки надійно встановлені та працюють. Не залишайте ключі від житла під килимком чи в інших доступних місцях. Якщо це потрібно, встановіть грати на вікнах.
  3. Якщо Вас не буде вдома декілька днів, попередьте про це сусідів чи знайомих та попросіть їх наглядати за квартирою чи будинком.
  4. Будьте уважні до незнайомців в будинку чи кварталі, до підозрілих транспортних засобів, будь-яких підозрілих об’єктів. Якщо щось Вам видались підозрілим, повідомляйте про такі факти поліцію. Ваша інформація дозволить попередити злочин чи допомогти його розкрити.
  5. Якщо все-таки Ви виявили сліди крадіжки у своєму житлі, не панікуйте і нічого не торкайтеся – відразу телефонуйте до поліції.

Така форма комунікації виявилась дуже ефективною – люди отримали актуальну інформацію з питань збереження майна від квартирних крадіжок та контакти правоохоронних органів, більше дізнавались про роботу поліції. Для правоохоронців такі зустрічі важливі як з точки зору підвищення довіри до поліції, так і з боку попередження правопорушень.

Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент розвитку безпечної громади та інклюзивності» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».