Напередодні Великодніх свят представники Координаційного офісу безпеки спільно з працівниками поліції провели більше 50 вуличних зустрічей з жителями міста та району – на місцевій автостанції, торгових об’єктах, в житлових кварталах. Темою зустрічей стали питання збереження майна від злочинних посягань під час святкових та вихідних днів. Більше 200 жителів також отримали інформаційні буклети з порадами, як уберегти своє майно від злочинців.
23 та 24 квітня 2019 року, представники Координаційного офісу безпеки, Татарбунарського відділення поліції та Татарбунарського бюро правової допомоги, провели інформаційно-роз’яснювальну акцію для мешканців міста та району з питань збереження майна від злочинних посягань під час святкових та вихідних днів.
Правники нагадували місцевим мешканцям, що саме свята є для квартирних крадіїв особливо «привабливими», оскільки багато людей втрачають пильність, залишають на тривалий час домівки. Аби захистити своє майно від злочинних посягань, мешканцям радили дотримуватись декількох простих правил. Зокрема:
- Перш ніж проникнути в житло, злодії часто проводять своєрідну «розвідку», аби переконатись що в квартирі чи будинку наявні цінності і на свята нікого не буде. Отож, не розповідайте про свої статки та плани на вихідні незнайомцям (і попередьте про це членів своєї сім’ї).
- Переконайтесь, що вхідні двері та замки надійно встановлені та працюють. Не залишайте ключі від житла під килимком чи в інших доступних місцях. Якщо це потрібно, встановіть грати на вікнах.
- Якщо Вас не буде вдома декілька днів, попередьте про це сусідів чи знайомих та попросіть їх наглядати за квартирою чи будинком.
- Будьте уважні до незнайомців в будинку чи кварталі, до підозрілих транспортних засобів, будь-яких підозрілих об’єктів. Якщо щось Вам видались підозрілим, повідомляйте про такі факти поліцію. Ваша інформація дозволить попередити злочин чи допомогти його розкрити.
- Якщо все-таки Ви виявили сліди крадіжки у своєму житлі, не панікуйте і нічого не торкайтеся – відразу телефонуйте до поліції.
Така форма комунікації виявилась дуже ефективною – люди отримали актуальну інформацію з питань збереження майна від квартирних крадіжок та контакти правоохоронних органів, більше дізнавались про роботу поліції. Для правоохоронців такі зустрічі важливі як з точки зору підвищення довіри до поліції, так і з боку попередження правопорушень.
Ініціатива «Координаційний офіс безпеки як інструмент розвитку безпечної громади та інклюзивності» впроваджується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».