В ОТГ-партнерах програми USAID DOBRE стартували тренінги з впровадження антикорупційних інструментів

На початку серпня тренери Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” (http://probudget.org.ua/) провели перші 7 тренінгів з впровадження антикорупційних інструментів в ОТГ в рамках програми навчання та наставництва для громадян “Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах”, що фінансується програмою USAID DOBRE.

В тренінгах взяли участь представники виконавчих органів місцевого самоврядування, депутатського корпусу, комунальних установ, громадськості та ЗМІ, старости з 7 ОТГ Дніпропетровської, Івано-Франківської, Харківської та Тернопільської областей.

Під час тренінгів учасники розглянули бюджетні процеси в ОТГ і забезпечення їх прозорості, навчились аналізувати бюджети та виявляти в них корупційні ризики, проводити антикорупційну експертизу проектів рішень і діючих нормативно-правових актів місцевих органів влади. В рамках навчання були висвітлені й процедури проведення державних закупівель в ОТГ з використанням Prozorro, питання функціонування та користь для громади від використання E-Data, проведено презентації сервісів “Розумне місто” (http://www.rozumnemisto.org).  Крім цього, тренери, разом з представниками ОТГ, обговорили налагодження роботи дієвих наглядових рад комунальних підприємств, механізми запобігання та розвʼязання  конфліктів інтересу, процедури організації конкурсного відбору посадових осіб та алгоритм розробки антикорупційної програми для ОТГ.

Також учасники тренінгів визначили антикорупційні інструменти, які вони бажають запровадити у своїх ОТГ, та розробили попередній план їх впровадження. Найбільш актуальним для своїх громад учасники перших тренінгів визначили впровадження наглядових рад при комунальних підприємствах, механізмів запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, антикорупційних рад, громадських обговорень бюджетних питань та антикорупційних програм.

«Учасники тренінгів гаряче дякували тренерам за наданні знання та навички та відзначали велику користь та актуальність проведення подібних тренінгів. Адже питання коррупції, приведення діяльності органів влади у відповідність із новим антикорупційним законодавством – чи не найактуальніші питання для громад сьогодні, в яких, водночас, без фахової сторонньої допомоги розібратись їм практично неможливо.», – підкреслив Анатолій Бойко, координатор Громадського Партнерства «За прозорі місцеві бюджети!»

Зазначені тренінги – лише початок, й протягом серпня-першої половини вересня тренери Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” проведуть ще 18 таких тренінгів для представників 18 громад з 7 областей, охоплених програмою USAID DOBRE.

Після завершення навчання експерти Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” протягом трьох місяців виконуватимуть функцію наставників та допомагатимуть ОТГ впроваджувати обрані ними антикорупційні механізми, а також розв’язувати проблеми, з якими вони можуть зіткнутись.

*****

Довідково. Програма навчання та наставництва для громадян “Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах” передбачає впровадження 50 антикорупційних інструментів в 25 ОТГ 7 областей України (Дніпропетровській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Миколаївській, Тернопільській, Харківській та Херсонській).

Програма навчання та наставництва реалізується Громадським партнерством “За прозорі місцеві бюджети!” (http://probudget.org.ua/) в рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).