У сільських громадах Вінниччини школярі заробляють на смітті

У рамках еко-проекту «Зелена школа» школярі Вінницького району навчилися не просто сортувати сміття у своїх громадах, а й заробляти на ньому. Приміром, за кілька місяців участі в проекті учні з Стадниці за продані кілограми пластику й паперу придбали музичну апаратуру для школи.

Як повідомляє Вінницька облдержадміністрація, на Вінниччині уже декілька громад підтримали екологічний проект «Зелена школа». Зокрема, кардинально змінити ситуацію з утилізацією твердих побутових відходів вирішили жителі сіл Стрижавка та Стадниця.

Нагадаємо, що в рамках проекту, який курує громадська організація “Наше Поділля” для школи купують контейнери, а учні приносять з дому відсортоване сміття  від реалізації якого 100% коштів витрачають на потрібний для закладу та учнів інвентар.

Символічно, що до проекту «Зелена школа» приєдналися жителі Стадниці, поблизу якого розташоване діюче сміттєзвалище. На території місцевої загальноосвітньої школи встановили спеціальні баки для всіх видів відходів, а вчителі навчають дітей правильно поводитися зі сміттям, зокрема, сортувати вдома й приносити до школи, після чого його продають на переробку. У такий спосіб долучаються до сортування і дорослі, батьки школярів, завдяки чому вдається зібрати більше непортібу і навіть зробити села чистішими.

Як реалізують проект у вінницьких школах, можна переглянути у відео видання “КУРС”:

В ОДА відзначають позитивну динаміку поводження з ТПВ у тих громадах, що приєдналися до проекту. Жителі громад почали сортувати відходи і привозити їх до контейнерів біля школи.

Цікаво, що стимулом для участі в подібній акції – є визначення цілі, на яку і витрачають кошти від реалізації відсортованих ТПВ, що підлягають вторинній переробці. Таким чином у Стадницькій школі з’явилась нова звукова апаратура для проведення шкільних свят.

А от найдовше займаються збиранням та сортуванням сміття в Стрижавській школі. За шість років дії еко-програми у навчальному закладі з’явилися нові меблі та дошка в екологічному кабінеті, придбано електричну м’ясорубку в їдальню, нові інструменти для уроків праці, а також мрія всіх учнів – тенісні столи на кожному поверсі, щоб грати в нього під час перерв та після уроків.

 

Джерело: Вежа