У Краматорську розповіли, кому роздадуть гроші на проекти (ФОТО)

Громадські організації та ініціативні групи громадян Донецької та Луганської областей можуть позмагатися за гранти на втілення у своїх громадах суспільно важливих проектів. Про це розповіли сьогодні, 23 вересня, на прес-конференції з нагоди презентації другого конкурсу малих грантів «Українська регіональна платформа громадських ініціатив» у Краматорську.

За словами менеджера проекту Донецької обласної організації «Комітет виборців України» Юлії Житінської, метою цього конкурсу є підтримка міжрегіональних спільних ініціатив громадських об’єднань та ініціативних груп з різних регіонів з метою забезпечення їхньої активної участі у демократичних змінах в Україні.

«Наша увага, в першу чергу, зосереджена на тих ініціативах та громадських організаціях, що знаходяться у сільських та віддалених місцевостях, у населених пунктах з населенням до 100 тисяч осіб. Також ми запрошуємо активно долучатися нові громадські об’єднання, які були створені не раніше 2014 року. Пріоритетними тематичними напрямками конкурсу є захист та просування прав людини (зокрема вразливих груп населення), здійснення громадського контролю та моніторингу діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, ініціативи з підтримки децентралізації, протидія корупції, громадянська освіта, адвокація та об’єднання громади для спільного вирішення проблем, забезпечення ґендерної рівності в усіх сферах суспільного життя, порозуміння та налагодження співпраці між регіонами, тощо. Таким чином, ми хочемо допомогти інституціям громадянського суспільства у Донецькій та Луганській областях розвиватися самостійно, посилювати свої громади та впроваджувати демократичні змін на місцевому рівні», – розповіла регіональна координатора проекту.

%d1%83-%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%be%d1%80%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%83-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%bf%d0%be%d0%b2%d1%96%d0%bb%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d0%bc%d1%83-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%b4%d0%b0%d0%b4

За її словами, особливістю цьогорічного конкурсу є поділ усіх проектів, що подаються, на два окремих компоненти. Кожна проектна пропозиція буде розглядатися і оцінюватися лише серед пропозицій, поданих на цей же компонент. Компонент №1 передбачає обов’язковою умовою між-регіональність проектів, де заявниками та партнерами решти заявників мають виступати організації, проекти яких були підтримані в рамках першого конкурсу малих грантів. Для цих проектів сума гранту на проект може становити від 90 тисяч грн до 130 тисяч грн. У компоненті №2 можна подавати проектні пропозиції, які не передбачають залучення партнерських організацій, хоча, знову ж таки, міжрегіональні проекти отримають певну перевагу під час розгляду та оцінювання. Сума грантів для цих проектів може бути від 45 тисяч грн до 90 тисяч грн. Пані Юлія наголосила, що від кожної організації приймається лише одна заявка. Проект може тривати до 6 місяців, а кінцевий термін подачі заявок – 20 листопада 2016 року.

«Ми хочемо подякувати представникам Донецької ОДА за системне партнерство під час реалізації проекту. Наша організація має досвід регрантінгу більше семи років, який ми практикували втілювати ще в Донецьку й продовжуємо це робити зараз на Донеччині та Луганщині. Варто також зазначити, що через складну ситуацію в регіоні, ми змушені виключити можливість участі в конкурсі тих об’єднань, які хочуть втілювати проекти безпосередньо на території, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження», – повідомила Житінська.

Як відзначив в.о. директора департаменту інформації та внутрішньої політики Донецької обласної державної адміністрації Ігор Ставинога, облдержадміністрація підтримує та сприяє подібним ініціативам. «Вже другий рік поспіль проводиться конкурс соціальних проектів й розвиток громадської активності в регіоні стає все більш помітним. Суспільно важливі проекти – це чудовий інструмент в руках громадських організацій, який допомагає робити життя громад кращим. Тому ми завжди готові до такого партнерства та співпраці. Дякуємо Донецькій обласній організації «Комітет виборців України» за незмінний внесок у процес підтримки розвитку громадянського суспільства Донеччини», – наголосив він.

%d1%83-%d0%ba%d1%80%d0%b0%d0%bc%d0%b0%d1%82%d0%be%d1%80%d1%81%d1%8c%d0%ba%d1%83-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%bf%d0%be%d0%b2%d1%96%d0%bb%d0%b8-%d0%ba%d0%be%d0%bc%d1%83-%d1%80%d0%be%d0%b7%d0%b4%d0%b0%d0%b4

Завантажити положення конкурсу, форму проектної пропозиції та бюджету, контакти громадських організацій та ініціативних груп, проекти яких були підтримані в рамках першого конкурсу малих грантів, можна на сайті організації або звернувшись до менеджера проекту ДОО КВУ на [email protected].

Конкурс малих грантів проводиться вдруге в межах проекту «Українська регіональна платформа громадських ініціатив». У Донецькій та Луганській областях проект реалізовує Донецька обласна організація «Комітет виборців України». Загальноукраїнське адміністрування здійснює ГО Центр «Жіночі перспективи» за фінансової підтримки представництва Європейського Союзу в Україні.