У Черкасах пройшов третій форум громадський організацій та ініціатив “ГРАНТуємо ЗМІНИ 3.0” – “Партнерство заради змін”

Майстер-класи, тренінги, ярмарок ініціатив, виступи спікерів і більше 200 представників громадських організацій та ініціатив, які мали змогу обмінятися досвідом співпраці. Усе це можна було спостерігати в межах форуму “ГРАНТуємо ЗМІНИ 3.0” – “Партнерство заради змін, який відбувся 23 листопада у Черкасах.

Захід пройшов уже втретє. Ідея форуму, що була свого часу закладена в рамках обласної  Програми розвитку громадянського суспільства, набула нового розвитку. Частину організаційних і підготовчих витрат взяли на себе два департаменти Черкаської ОДА – регіонального розвитку і культури та взаємозв’язків з громадськістю. Решту взяли на себе громадська спілка «Громадські ініціативи України» (та її регіональний партнер «Академія стратегічних досліджень»), «Київський діалог», коаліція «Молода Черкащина» та ряд інших активних громадських організацій.

Після початку реєстрації учаників розпочався ярмарок громадських ініціатив, де всі бажаючі могли презентувати результати своєї роботи. О 10:30 заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань офіційно відкрив форум.

З мотиваційними промовами виступили – Ірина Коссе (Інститут економічних досліджень та політичних консультацій) щодо партнерства ГО та ЗМІ в просуванні реформ, Тетяна Волочай (БФ “Урожай – громаді”) щодо партнерства громади та бізнесу, Тамара Борисова (БО “Черкаська мережа ЛЖВ”) щодо партнерства в соціальному підприємництві, Марина Здоровець (БО “Від серця до серця”) щодо партнерства ГО та органів влади. Досвідом реалізації “Вільного простору” як центру партнерства та розвитку громади поділився Дмитро Чичера, засновник вільного простору “HALABUDA”, волонтер, фотограф, керівник громадської організації “СХІДНА БРАМА”, “Маріупольської Школи Фотографії’ та Маріупольської Асоціації Підприємців.  Про події в епіцентрі партнерства ГРОМАДИ-ВЛАДИ-БІЗНЕСУ, історії успіхів та невдач розказала координатор проекту ЄС ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Анна Бабкова.

Нарешті директор Черкаського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Сергій Слинько презентував Платформу регіонального розвитку та партнерства.

Після обіду розпочалися тематичні секції:

– Про те як виграти проект для своєї територіальної громади розказали Григорій Перерва, експерт з регіонального розвитку Черкаського відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» та Анатолій Пархоменко, голова Карашинської ОТГ.

– Як подорожувати по Європі, навчаючись та програми мобільності для молоді – стало темою майстер-класу Тетяни Калугуряну, ГО “Центр громадської активності “Результат” (м. Вінниця).

– Про те як створити та розвивати соціальне підприємство розказали Вікторія Круглова та Марія Севериненко з Черкаського відділення Мережі ЛЖВ.

– Як зробити свою ініціативу відомою та знати правила успішної комунікації для організацій та проектів – було темою Олени Литвинової, блогера, засновниці “Школи особистого брендингу” та “Школи прибуткового блоггінгу”.

– Як он-лайн інструменти допомагають підтримувати партнерство розказав Сергій Даниленко, заступник директора Департаменту регіонального розвитку Черкаської облдержадміністрації.

– Як вирішити екологічні проблеми громади завдяки партнерству презентувала Наталія Фоміна з Черкаської міської організації ВДС “Екологічна варта”, старший викладач кафедри хімічних технологій та водоочищення Черкаського державного технологічного університету.

– Як бюджетні установи у партнерстві з громадськими організаціями можуть залучати додаткове фінансування розказав Ігор Добко, представник спілки «Громадські ініціативи України», тренер “Товариства Лева” (м. Львів).

– Що таке “третє місце” (коворкінг, антикафе, івент-кафе, вільний простір, освітній хаб) і як його створити – інформацію про це повідомив Дмитро Чичера, творець вільного простору “Халабуда” (м. Маріуполь).

– досвідом ненасильницького спілкування, як засобу формування партнерських відносин, ділилися Озерянський Ігор та Дацько Ольга, спеціалісти Регіонального психологічного кризового центру фундації “Паритет”.

Насамкінець організатори форуму привітали усіх учасників з новим набутим досвідом та відзначили найактивніших учасників ярмарку громадських ініціатив.

#громадські_ініціативи_України
#академія_стратегічних_досліджень

#ГРАНТуємо_ЗМІНИ_3_0
#ngonetwork_org_ua