Тренінг проходив на замовлення проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства». Двох денний тренінг складався з чотирьох основних сесій, а також вечірньої неформальної зустрічі з бухгалтером – практиком, що більш як 20 років працює в секторі неурядових організацій.
Протягом двох тренерських днів учасники розглянули теми, що стосувались, бухгалтерського обліку, фінансової звітності, а також управління фінансами в організації (як цільових, що призначені для виконання проектів, так і поточних витрат, що пов’язані на виконання статутних цілей неурядових організацій. Серед іншого це були такі практичні теми:
- Бухгалтерський облік НУО і не тільки. Лише важливі аспекти (Статут, облікова політика,первинні документи, платні послуги та інше);
- Річний бюджет організації. Публічне звітування. Аудит проєкту та загальноорганізаційний
- Як не втратити неприбутковий статус;
- Джерела фінансування неприбуткових організацій;
- Фінансовий менеджмент грантових проектів;
- Коли та кому звітує неурядова організація та як до цього підготуватися? Річна звітність. Нова квартальна звітність ЄСВ+1ДФ.
Під час вечірньої зустрічі була досить цікава розмова, щодо використання в організації таких інструментів, як «авансовий звіт». Як можна легко і швидко готувати звітність організації за допомогою безкоштовних програм (об особливо актуально для організацій, що лише починають діяльність і не мають штатного бухгалтера). А також поговорили про врахування курсових різниць при операціях з валютою.
Тренінг вийшов надзвичайно цікавим і практичним і за відгуками учасників допоможе їм, як при підготовці та складанні звітності так і в фінансовому плануванні в організації.
Тренінг «Діяльність НУО: як не загубитися в звітності» це лише один з тренінгів, які тренерська команда спілки, пропонує громадським організацій, органам місцевого самоврядування, соціально-орієнтованому бізнесу та національним і міжнародним програмам та фондам у якості послуги.
Тренери спілки, що мають більш як 10 річний досвід тренерської діяльності, і що важливо власний досвід заснований на практиці, пропонують широке різноманіття тем тренерських курсів, серед яких:
- Ведення переговорів та прийняття рішень;
- Робота в команді: командоутворення, лідерство;
- Стратегічне планування в громадських організаціях та мережах;
- Робота з волонтерами;
- Управління проектами НГО;
- Розробка соціальних проектів;
- Пошук ресурсів для впровадження проектів в локальних громадах;
- Планування змін в громаді враховуючи гендер. Гендерне бюджетування.
- Проведення досліджень можливостей та потреб громади. Методи локального аналізу;
- Тренінг для тренерів.
Якщо вас зацікавили ці, або інші теми, напишіть нам на пошту [email protected]