Свято повинно завітати до кожного

Офіційний дохід більшої половини жителів Заставнівського району складає менше прожиткового мінімуму  на душу населення. Більшість працездатних громадян шукають додаткові джерела заробітку, тоді як люди з обмеженими можливостями не завжди можуть це робити. Частково виправляє ситуацію державна соціальна допомога, матеріальна, благодійна допомога  від різних організацій та фондів, підтримка родичів.

Однак існує певна категорія людей, а це приблизно 1% населення, які, окрім того, що не можуть жити повноцінним життям чи приковані до ліжка, ще й позбавлені підтримки родичів, які або перебувають далеко, або відсутні.

Для таких людей є важливим не тільки матеріальна допомога, а й живе спілкування, щире слово.

Виходячи з вищевказаного виникла ідея не просто збирати та розподіляти благодійну допомогу, а проводити серію заходів, приурочених до конкретних подій, наприклад, на Різдво група дітей в національних костюмах з наперед підготовленою програмою навідується до немічних людей, вінчують, дарують подарунки (від солодощів до великих продуктових наборів – в залежності від потреби).

Такі заходи приурочуються до великих релігійних свят – Пасха, День Святого Миколая, Різдво і не виключають відвідування обраної категорії людей між заходами та надання необхідної допомоги.

За час реалізації даної ініціативи було проведено серію заходів, приурочених до свята Пасхи – „Пасха повинна завітати до кожного”, свята урожаю, дня Святого Миколая, Різдвяних свят – „Різдво повинно завітати до кожного”.  

Як згадувалось вище, було складено список осіб, які потребували матеріальної допомоги та відчували брак спілкування. Окрім того, таким людям постійно надавалась посильна допомога у вигляді продуктів харчування, памперсів, ліків, тощо.

До першого заходу в квітні 2017 року була проведена інформаційна кампанія по залученні ресурсів, необхідних для проведення заходу. Як спонсори долучилися кілька підприємців м.Заставна та жителів нашого міста, які перебувають за кордоном. Також було залучено кілька осіб, які надали допомогу в приготуванні продуктів та організації доставки. Набір включав продукти, які на Буковині традиційно складають в пасхальний кошик. З вітаннями та гостинцями ми завітали до 40 сімей.

Слідуючим масштабним заходом було „Різдво повинно завітати до кожного”. За сприяння Районного палацу культури та Будинку дитячо-юнацької творчості волонтерами було організовано дитячий гурт, вивчено колядки та вінчування, підготовлено національний одяг. Ініціативною групою було переглянуто та доповнено списки людей, які охоплені даним заходом, визначено їх потреби. Спільно з підприємцями міста та закордонними благодійниками зібрано пакети з солодощами і продуктами для сімей з дітьми-інвалідами, продуктові набори для найбільш неімущих та набори для осіб, які знаходяться в кращих матеріальних умовах, але потребують уваги.

Всього залучено як благодійників та волонтерів – близько 30 осіб. В ході акції гурт дітей з колядками обійшов 18 домівок сімей з дітьми-інвалідами та багатодітних сімей, 36 – одиноких, престарілих та людей з обмеженими можливостями. Також з різдвяною програмою завітали в дім престарілих с.М.Кучурів.

Всі заходи висвітлювались в друкованих ЗМІ та мережі Інтернет.

Аналогічні заходи плануємо проводити до великих свят систематично.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Зменшення соціальної напруги, віру в те, що вони не покинуті для людей з особливими потребами, які охоплені даною програмою. Привернуто увагу громадськості до потреб таких людей. Збільшення кількості громадян, які долучаються до благодійних заходів
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Поштовх до розвитку благодійництва в м.Заставна та районі. Багато хто з учасників переглянули свої життєві цінності. Окремо слід зауважити, що діти і підлітки, які брали участь в заходах, мали можливість побачити умови проживання відвідуваних родин і, віриться, змінять своє споживацьке ставлення до життя.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Ініціатива стала системною і, надіємось, такі заходи будуть проводитись до кожного великого свята. Окрім того, з кожним заходом зростає кількість людей, які долучаються до благодійності

Довідкова інформація про ініціативу:

 

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері розвитку благодійності
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи ГО „Кроки до майбутнього”, ГО „УНІА”, Заставнівська районна організація товариства Червоного хреста
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Джус Василь Богданович

Панзига Олександр Васильович

Дупешко-Джус Юлія Іванівна

Мижинська Юлія Василівна

0995466302

[email protected]

https://www.facebook.com/StepsToFuture2017/

Назва успішної ініціативи Свято повинно завітати до кожного

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням