Створення інклюзивного простору дитячих мрій «Сонячний світ»

ГО «Сонячні діти Херсонщини» понад трьох років проводила масові заходи, збирала кошти, готувала фахівців для роботи з дітьми з особливими потребами

Кожного року в Херсоні та області народжується понад 15 дітей з синдромом Дауна. Батьки та інші родичі осіб з синдромом Дауна зустрічаються з багатьма труднощами. Суспільство пропонує дуже мало можливостей для них. Такі сім’ї часто відчувають себе ізольованими, самотніми, вони потребують всебічної підтримки. Найкращий шлях допомогти особам з синдромом Дауна та їх сім’ям – це створити простір, де вони зможуть спілкуватися та розвиватися разом зі звичайними дітьми. Виховання та розвиток осіб з інвалідністю потребує набагато більше уваги та часу. Дітям дуже потрібні заняття з фахівцями, сенсорна інтеграція та адаптація к навколишньому середовищу. А зустрічі, спілкування та обмін досвідом наддадуть родинам велику підтримку та ресурси. В місті Херсоні не було інклюзивного центру для всебічного розвитку всіх дітей, для підтримки сімей, в яких виховуються діти з особливими потребами. Тому й виникла ідея створення інклюзивного простору дитячих мрій «Сонячний світ».

До створення інклюзивного простору дитячих мрій «Сонячний світ» було залучено дуже багато партнерів та благодійників. Перші, хто повірив в нас, простягнув руку допомоги – Фонд громади міста Херсон “Захист”. Саме вони стали не тільки нашими першими друзями, а й першими благодійниками – це проект на УББ “Я дитина! Я не синдром Дауна!” Завдяки участі 48 донорів було зібрано понад 27000 грн і придбано спортивно-ігрові модулі, сухий басейн з підсвічуванням і дидактичні посібники.

 Завдяки нашій першій фотовиставці “Синдром Добра”, яка була також фінансово підтримана Фонд громади міста Херсон “Захист”, ми знайшли ще одного вірного друга Наталія Осипова. Вона організувала групу раннього розвитку і почала проводити щотижневі заняття з нашими малюками на благодійній основі. Зовсім скоро у нас з’явився ще один дивовижний друг Тетяна Кірилейза. Завдяки її щотижневим занять, які тривають досі, наші малюки вчаться, розвиваються і стають готовими відвідувати дитячий сад. Всі заняття Тетяна Кірилейза  проводить з нами виключно на благодійних засадах. Потім почалися наші щорічні турніри “Сонячний м’яч”. Більше 10000 грн нам вдалося зібрати на благодійні турнірах з футзалу “Сонячний м’яч” за ці роки. Щорічно у всьому світі 21 березня проводиться акція “Lots of soks”, в якій за цей час в підтримку нашої організації взяло участь понад тисячу осіб. І було зібрано за весь час більше 20000 грн. Рік тому управління молоді та Юлія Гладка з Ольгою Орловою організували і провели на підтримку сонячних дітей зимовий благодійний бал, на якому було зібрано 15000 грн.

В жовтні 2016 року, рішенням депутатів міської ради ГО “Сонячні діти Херсонщини” було передано в оренду три кімнати. Рік тому ми подружилися з ще одним неймовірно світлим чоловічком Юлія Дідур. Спілкування з сонячними дітьми стало для неї частиною життя. Юлі не тільки цікаво організовувати і проводити свята для наших дітей, їй дуже важливо і потрібно повноцінне спілкування з ними. Тому, дізнавшись про нашу мрію, про те, як по крупицях ми збираємо кошти і шукаємо приміщення, вона активно включилася в роботу. Юлія Дідур за підтримки Благодійного фонду Євгена Ріщука в Grand Prix організувала і провела благодійний фестиваль #Suunnywekeend, на якому було зібрано понад 40000 грн. 

І закипіла робота!!! Спочатку нам поміняли старі вікна на нові величезні металопластикові за кошти, зібрані на фестивалі. Потім Вікна КОРСА і Ярослав Весна поміняли нам старі двері на нові сучасні, з захистом від протягів. Наші чудові тата з головою поринули в ремонтно-будівельні роботи. До них приєдналися інші батьки сонячних дітей та нові друзі.

За 22 дня ми:

– повністю відремонтували фасад будівлі, де розташовані наші кімнати,

– зробили колясочну для самих маленьких,

– провели нову електропроводку і поставили свій електролічильник,

– відремонтували коридор,

– повністю відремонтували три кімнати: стелі, стіни, підлоги,

– відремонтували водопровід і встановили лічильник води,

– постелили ковролін і лінолеум в усі кімнати,

– повісили нові тканинні ролети,

– встановили новий спортивний комплекс для дітей (подарунок від GoodMama)

– повісили нові сучасні світильники,

– повністю замінили мийку (подарунок тата сонячної Таї),

– придбали генератор мильних бульбашок та іграшки (кошти з обласного бюджету),

– замовили стелаж для посібників, лавку і вішалку для одягу,

– замовили обладнання для темної сенсорної кімнати Vema Kids,

– замовили два дзеркала для темної сенсорної кімнати та вивіску центру (фінансова підтримка Спілка жінок Херсонщини)

В «Сонячному світі» кожна дитина знаходить собі заняття по душі: розвиток мови, навчання читанню та письму, арт-терапія, захоплююча подорож в навколишній світ, фізкультура, йога, корекція поведінки та координації. Ми проводимо багато майстер-класів та презентацій не тільки для дітей, але й для батьків. Крім того, діти зустрічаються та спілкуються разом під час розваг та свят, навчаються дружити, допомагати один одному. В «Сонячному світі» зустрічаються не тільки родини з Херсону, але й з області. В подальшому ми плануємо створити театральну і танцювальну студії, залучити фахівців для роботи з дітьми, проводити зустрічі з родинами, організовувати семінари та тренінги для фахівців та багато іншого.

З жовтня 2017 року по теперішній час було проведено понад 400 занять дітей з фахівцями; понад 7 майстер-класів; понад 5 розважальних заходів для дітей; понад 7 презентацій для батьків; понад 100 консультацій батькам. Був реалізований проект «Інтенсив-практикум «Навчаємося разом». Створено команда фахівців для роботи з дітьми. Планується відкриття театрально-хореографічної студії. В «Сонячному світі» з лютого 2018 року розпочали практику студенти Херсонського державного університету факультету «Корекційна педагогіка».

На сьогоднішній день понад 50 дітей займаються з фахівцями у «Сонячному світі». Завдяки ініціативі батьків біля «Сонячного світу» відремонтовано дитячий ігровий майданчик.

Довідкова інформація про ініціативу:

 

Номінація, в якій бере участь ініціатива краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю, зокрема з інвалідністю
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Громадська організація «Херсонська обласна організація підтримки дітей з синдромом Дауна та їх сімей «Сонячні діти Херсонщини»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Голова Правління Ханікова Ірина Анатоліївна

Херсон, вул. Преображенська, 8, кв. 2

+380997028895

[email protected]

sunnydeti.ucoz.ua

www.facebook.com/pages/ОО-Солнечные-дети-Херсонщины

Назва успішної ініціативи Створення інклюзивного простору дитячих мрій «Сонячний світ»

https://www.facebook.com/SunnySvitKherson/

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням