Сценарії занять нагороджені у конкурсі «Democracy Cake: Поговорімо про демократію»

В рамках конкурсу «Democracy Cake: Поговорімо про демократію» (травень-червень 2020) Фонд «Освіта для демкоратії» та ГС «Громадські ініціативи України» нагородили найцікавіші сценарії занять з громадянської освіти.

Запрошуємо ознайомитись з вибраними сценаріями нагородженими у конкурсі. Їх тематика різноманітна, але всі стосуються важливих для демократії питань та допомагають формувати громадянську позицію учнів та учениць. Сценарії уроків допомагають підіймати такі теми як правосуддя, права людини, участь у формуванні молодіжної політики, фінансова грамотність, протидія дискримінації.

 

Сценарії разом з додатками можна завантажити у форматі pdf:

  1. Оксана Дацко, Навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. – гімназія» у м. Жмеринка, сценарій «Злочин, покарання та відновне правосуддя»;
  2. Марта Грабовецька, НВК «ЗОШ I-III ст. – ДНЗ с. Великі Гаї» Великогаївської сільської ради Тернопільської області, сценарій «Тема: Дискримінація»;
  3. Оксана Оніщенко, Приватна школа «МудрАнгелики», Чернігів, сценарій «Як знайти баланс між потребами, бажаннями і можливостями. Соціальні цілі економічної діяльності» та додатки до сценарію.
  4. Марія Гриньова, КЗВО «Одеська академія неперервної освіти Одеської обласної ради», Одеса, сценарій: Воркшоп для проактивних громадян «Майстерня майбутнього»;
  5. Євген Мороз, Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №29, Миколаїв , сценарій «Звідки з’явилися права людини, яку вони мають історію і їх роль у сучасному світі» та роздатковий матеріал до сценарію.

Усім авторкам та автору дякуємо за їх ідеї та роботу вкладену в підготовку сценаріїв. Заохочуємо до пошуку цікавих ідей на проведення уроків в усіх опубілкованих сценаріях.

 

Сценарії пубілікуються відповідно до ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Без Похідних 4.0 Міжнародна.

Конкурс проходив за підтримки Посольства США у Варшаві.