Для реалізації проекту нашою командою було проведено ряд опитувань та семінарів в окремих виховних, навчальних та культурних закладах міста й області. В результаті цих досліджень ми побачили, що тематика патріотичного виховання, культури та історії краю, наразі, є дуже актуальною та користується великим попитом.
До того ж, зазначені заклади мають велику потребу в сучасних просвітницьких матеріалах, нових ігрових форм та інтерактивних підходів. Отримавши багато захопливих відгуків дітей та позитивні коментарі від педагогічних колективів, ми почали комплексну реалізацію проекту.
Соціально-культурний проект «Казки рідного краю» є унікальним за своєю тематикою та не має аналогів за своєю багатогранністю! Ціль проекту досягається за допомогою створення серії просвітницьких матеріалів в інноваційній формі, за допомогою інтерактивних форм донесення інформації та нестандартних освітніх підходів.
Проект «Казки рідного краю» включив у себе видання літературних збірок казок, перша з яких вийшла накладом 1000 екз., а друга – 35000 екз., які розповсюджено по закладам культури та освіти Херсонщини та України; видання розмальовки; розробку інтелектуальних та творчих завдань; створення мультиплікаційного відео за допомогою пісочної анімації; розробку алгоритму уроків патріотичного виховання та впровадження їх в окремих освітніх закладах; проведено низку навчально-виховних заходів; семінари для вихователів, вчителів, бібліотекарів; творчі майстер-класи для різних соціальних груп; виїздні презентації проекту по селах Херсонської області; екскурсії для дітей по області; впровадили казкову терапію для майбутніх матерів; тощо.
Збірки фантастичних, пригодницьких казок, мають глибоку патріотичну ідею донести до дітей в ігровій формі справжню любов до рідного краю. Всі казки поєднуються головними героями, а саме братом та сестрою, – сучасними херсонськими дітьми Тавриком та Дніпрянкою, що кожного разу різними фантасмагоричними способами подорожують у минулі часи, пов’язані з історією рідного краю.
Проект передбачає залучення й інших обласних центрів України! Так, проект вже успішно реалізовано за алгоритмом херсонського у м.Павлоград, Дніпропетровської області, та триває аналогічна робота з партнерами у м.Червоноград, Львівської області та м.Вишгород, Київської області. Маємо на меті впровадити ідею проекту у всіх регіонах України. Для нас важливим є надати зацікавленим активним людям можливість культурного самовираження, налагодити зворотній зв’язок, щоб просування ідей, шляхом формування спільноти однодумців, відбувалося ефективно і якісно. Тож, запрошуємо всіх патріотів свого рідного краю до співпраці та впровадження проекту у вашому місті!
Наразі проведено літературний конкурс «Як європейці Херсонщину будували» та триває підготовка видання третьої збірки казок з новими авторами. Іде підготовка по створенню театральних вистав на основі написаних казок проекту у театрах Херсонщини, причому, як для дитячої, так і для дорослої аудиторії. Плануємо проведення Першого дитячого театрального фестивалю.
Проект на різних етапах реалізації отримав підтримку, як закордонних донорів, так і органів влади та місцевого самоврядування, особисто голови Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва, місцевого бізнесу, багатьох громадських організацій, ЗМІ.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? | Ініціатива стала одним із сенсів життя авторів. Кожного дня ідея, що виникла декілька років тому, відкриває нові можливості, залучає більше однодумців, розширюється географічно та за смисловим наповненням, суміжними ідейними розгалуженнями. |
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? | Окрім вищезазначеного, гордістю проекту є створений на дитячому майданчику у Придніпровському парку м.Херсона вуличний мистецький простір. Авторські ілюстрації «Казок Херсонщини» було нанесено на плити з керамограніту спеціальними фарбами, що світяться у темний час доби та прикрашено паркан, яким огороджено дитячий майданчик. |
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах |
|
Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи? | Так. До того ж, наша організація шукає партнерів та однодумців в інших містах України та за її межами для розширення проекту. Паралельно шукаємо підтримки у донорів та українського бізнесу, аби максимально залучити усі ланки суспільства до розвитку особистості в інтелектуальній, культурній та соціально-патріотичній сферах. |
Довідкова інформація про ініціативу:
Номінація, в якій бере участь ініціатива |
|
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи | Благодійна організація «Благодійний Фонд «Майбутнє Херсонщини», Ситник Юлія Анатоліївна – голова Фонду, автор проекту |
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) | Юридична адреса: 73003, Україна, м.Херсон, вул.Перекопська 20, офіс 403
Адреса для листування: 73000, м.Херсон, вул.Тиха,54 majbutne.simdif.com FB: https://m.facebook.com/Majbutne.Kherson/?ref=bookmarks https://m.facebook.com/groups/1809828775949009?ref=bookmarks Ситник Юлія Анатоліївна – автор та координатор проекту «Казки рідного краю» – +380505842088 |
Назва успішної ініціативи | Соціально-культурний проект «Казки рідного краю», м.Херсон |
Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується Спілкою «Громадські ініціативи України».
Детальніше про конкурс за посиланням