Шлях ініціативи – чеська програма підтримки громадських кампаній

Чеська громадська організація «NESEHNUTÍ» в рамках програми “Шлях ініціативи” пропонує свою допомогу у підтримці громадських кампаній та запрошує українські ініціативи до участі в конкурсі

 

 

Хто може отримати підтримку?

Неурядові некомерційні громадські організації, незалежні засоби масової інформації та неформальні об’єднання, місцеві асоціації та спілки, які територіально знаходяться в Херсонській, Миколаївській та Кіровоградській областях. Допомога не надається політичним партіям та їх формальним і неформальним філіям.

Основні напрямки, які підтримує програма:

 • Вільний доступ до інформації;
 • Незалежна преса;
 • Захист навколишнього середовища, природи або прав тварин;
 • Рівні права чоловіків і жінок;
 • Участь громадськості в прийнятті рішень.

Інші можливі теми – захист прав людини (зокрема громадянські та соціальні права), захист прав меншин і малозабезпечених верств населення.

Яку підтримку можна отримати?

Відібрані групи та ініціативи візьмуть участь в тренінгах чеських спеціалістів та з їх допомогою зможуть перетворити свої ідеї на реальні кампаній громадської дії.

«NESEHNUTÍ» відшкодують всі витрати, пов’язані з участю в тренінгах (проїзд, харчування та проживання (за необхідності). Додатково ініціативи отримають фінансову допомогу на реалізацію кампаній в розмірі до 40.000 гривень і також регулярні консультації від іноземних експертів скайпом, електронною поштою та через особисте спілкування.

Які ідеї, кампанії та ініціативи ми шукаємо?

Тільки ті, на основі яких можна побудувати громадську кампанію, найбільш важливою частиною якої є мобілізація певної частини населення з метою конкретних змін і результатів. Наше розуміння «громадянської кампанії” ми виклали за цим посиланням і дуже рекомендуємо прочитати цю статтю перед тим, як ви почнете заповнювати анкету.

Які заявки нам НЕ підходять?

Одноразові соціальні заходи, просвітницькі та загальноосвітні кампанії, лекції,  семінари, створення інформаційних матеріалів та інші активності, які не ставлять собі за мету конкретні системні зміни.

Основні дати:

 • 12 лютого 2018 року – останній термін прийому ваших анкет-заявок (пропозиції, що надійшли після цього рядок, ми не будемо розглядати).
 • Кінець лютого – початок березня 2018 – зустрічі з обраними кандидатами (участь у цій зустрічі ще не є гарантією остаточної підтримки вашої ініціативи)
 • Березень 2018 – тренінг, де ви будете складати докладні плани громадьских кампаній за допомогою експерта. Присутність на цьому тренінгу є обовязковою умовою подальшої підтримки ініціативи (3-4 учасники від кожної з обраних ініціатив).
 • Квітень – грудень 2018 – фактична реалізація громадських кампаній.
 • Липень 2018 – семінар, на якому ми разом оцінимо проміжні результати реалізації кампанії та на їх основі зробимо актуалізацію плану кампаній.
 • Листопад 2018 – моніторингові зустрічі, оцінка реалізації кампанії.

Чекаємо на ваші заявки до 12 лютого 2018 року на електронну пошту [email protected]

Форму заявки можна завантажити за цим посиланням, а також на сайті 

За більш детальною інформацією звертайтеся [email protected]

Проект реалізується за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської республіки в рамках програми “Трансформаційної співпраці” (“TRANSITION”)

2 коментарі

 1. Алла 11.01.2018
 2. Громадські ініціативи України 12.01.2018