«Super mama» – проект орієнтований на підтримку молодих сімей, соціально незахищених верств населення та сиріт, котрі не мають змоги повною мірою оволодіти сучасною інформацією про народження, розвиток та гуманістичне виховання дітей та передбачає цикл занять, семінарів організованих фахівцями (дошкільним педагогом – психологом, перинатальним психологом, педіатром, акушером-гінекологом, терапевтом), котрі мають надати необхідні знання та практичні навички, що вирішить вище окреслену проблему.
Наша організація працює з дітьми дошкільного віку та здійснює консультативну, корекційно-розвиваючу діяльність. В ході роботи, членами організації було зауважено, що більшість батьків не володіють основами дошкільної педагогіки та психології, у вихованні часто опираються на застарілі, не дієві методи.
Метою проекту «Школа свідомого батьківства» є проведення інформаційної, психолого-педагогічної та корекційної діяльності серед молодих сімей в період вагітності та виховання дітей для вирішення проблем, пов’язаних із гармонійним розвитком, навчанням та вихованням дітей в пренатальному та перинатальному періоді, дошкільному віці.
На першому етапі нами було проведено опитування щодо поглядів на виховання дітей серед сімей міста Бердичева, Житомирської області. Здійснивши аналіз результатів, нами було визначено, що: 39,5% опитаних вважають не потрібним планування вагітності з фахівцями (терапевтом, гінекологом, психологом).; 38,4 % опитаних розуміють важливість пренатального періоду у розвитку дитини; 26,7 % респондентів вважають необхідним отримувати інформаційну підготовку про вагітність, пологи та виховання дитини; Серед усіх ліній розвитку 67,9 % батьків вважають найважливішим інтелектуальний розвиток, тоді як важливість емоційного розвитку дитини відмічають лише 33,3 %.
Наступним етапом було залучення до проекту фахівців: педагогів, психологів, лікарів терапевтів, педіатрів, акушер-гінекологів, котрі на благодійних умовах надавали консультації на базі орендованих приміщень.
Оскільки проект благодійний, короткотривалий, нам вдалось залучитись фінансовою підтримкою учасників проекту у вигляді благодійного внеску free donate (вільні платити на свій розсуд). Дані кошти були спрямовані на оплату оренди конференц залів. Наша організація надала не фінансову підтримку в вигляді забезпечення необхідним технічним обладнанням та його доставкою.
У зв’язку з обмеженим бюджетом проекту, нами були використані безкоштовні засоби реклами: створення груп у соцмережах та активне запрошення людей у офіційних групах міста на офіційних сайтах навчальних закладів, міських бібліотеках, розповсюдження надрукованих флаєрів – запрошень у навчальних закладах, жіночих консультаціях.
Нам вдалось реалізувати проект у 4 напрямках:
- Планування вагітності.
Щомісяця, ми проводили семінар для молоді та молодих пар, де фахівці знайомити з процесом зачаття та особливостями планування здорової вагітності, профілактики вад розвитку плоду, виникнення хвороб чи погіршення здоров’я, формування правильної мотивації зачаття (Липень – Грудень 2017).
- Підготовка до пологів.
Нашими фахівцями розроблено курс занять «Курси для вагітних: підготовка до пологів.», котрі розглядали наступні питання: фізіологія та психологія вагітності; етапи пологів; допомога партнера в пологах; не медикаментозне обезболення в пологах (дихання, позиції, палсінг, ребозо, ароматерапія); догляд за новонародженим; грудне вигодовування; розвиток і виховання дитини (Вересень – Грудень 2017)
- Навчання, розвиток та виховання дитини.
Щонеділі ми проводили зустрічі мам з дітками 1-2 років та 2-3 років. На даних зустрічах батьки з допомогою педагога здійснювали завдання з фізичного, соціального, мовленнєвого, математичного, сенсорного, художньо-музичного розвитку, та обговорювали з психологом педагогічні ситуації, які виникають в ході виховання дитини та способи їх вирішення дитини (Вересень – Грудень 2017).
- Лекції для батьків.
Кожної п’ятниці ми організовували зустрічі з батьками де обговорювали питання стосовно особливостей розвитку дітей дошкільного віку, сепарації та адаптації, відновлення ресурсу втомленої мами та ін. дитини (Вересень – Грудень 2017)
Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? | Наша ініціатива доносить до населення важливість виховання та розвитку дитини раннього віку, необхідність прийняття та спілкування з дитиною з перинатального періоду. Вагітні жінки і, що приймали участь у проекті впевнені у власній можливості успішно народити та виховати гармонійну особистість, та значно менше піддаються панічним страхам. Чоловіки значно краще розуміють свою роль у пологах та батьківстві. Що збільшує їх активну участь у подальшому вихованні дитини. |
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? | Досвід організації проектів, досвід роботи з групою та індивідуально з клієнтом. Можливість поділитись власними знаннями та досягненнями. |
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? | Ми плануємо і надалі реалізовувати та розвивати даний проект з допомогою залучення спонсорів, підтримки меценатів та написання грантів. |
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах | Вивчати потреби громади та детально аналізувати способи їх вирішення. Шукати підтримки не тільки у місцевих органах, а й у обласних, міжнародних. |
Довідкова інформація про ініціативу:
Номінація, в якій бере участь ініціатива | Краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю |
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи | Громадська організація «Центр розвитку сім’ї та дитини «Катафєйка» |
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) | Голова організації та координатор проекту: Маринчак Катерина Василівна
т.097-46-79-897 e-mail: [email protected] |
Назва успішної ініціативи | Школа свідомого батьківства «Super mama» |
Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського конкурсу «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується Спілкою «Громадські ініціативи України».
Детальніше про конкурс за посиланням