Національне агентство з питань запобігання корупції склало протокол про адміністративне правопорушення щодо депутата Сумської міської ради Євгена Косяненка, який належним чином не врегулював наявний у нього конфлікт інтересів.
В ході реалізації кампанії «Атестація депутатів місцевих рад» в місті Суми здійснювалась перевірка виконання депутатами вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів. За результатом перевірки було виявлено ознаки можливого порушення вимог антикорупційного законодавства депутатом Сумської міськради чинного скликання Євгеном Косяненком.
Так, на ХХ сесії Сумської міської ради VІІ скликання (25 січня 2017 р.) було прийняте рішення «Про прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Суми закінчених будівництвом об’єктів». Згідно цього рішення, Сумська міськрада передала безкоштовно на баланс та обслуговування ТОВ «КК Коменерго-Суми» дитячий спортивний майданчик в мікрорайоні Тепличний.
Згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань Євген Косяненко є засновником та керівником ТОВ «КК Коменерго-Суми». Під час же розгляду питання на сесії Сумської міськради Євген Косяненко не заявив про наявний у нього конфлікт інтересів і проголосував «ЗА» відповідний проект рішення.
На основі виявленої ситуації, Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» звернулася до НАЗК та Головного управління Національної поліції в Сумській області щодо перевірки фактів порушення законодавства і складання адмінпротоколу.
НАЗК, після перевірки викладених у заяві фактів, склало протоколи про вчинення Євгеном Косяненком адміністративного правопорушення, які скерувало на розгляд до Зарічного районного суду м. Суми.
Нагадаємо, що за результатами моніторингу у травні 2018 року до НАЗК було подано 30 заяв щодо можливої невідповідності інформації, наданої депутатами в деклараціях, а також 10 заяв щодо ймовірного порушення вимог врегулювання конфлікту інтересів. До головних управлінь Національної поліції у Івано-Франківській, Донецькій, Сумській, Одеській, Дніпропетровській, Херсонській та Черкаській областях було подано 31 заяву щодо можливих недостовірностей в деклараціях та 10 заяв щодо ймовірного порушення вимого врегулювання конфлікту інтересів.
Станом на 5 вересня 2018 року не отримано жодної відповіді щодо чотирьох заяв до НАЗК та щодо 29 заяв від обласних управлінь Національної поліції.
Громадська кампанія з “Атестації депутатів місцевих рад” започаткована Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» у 2015 році, з 2018 року реалізується в партнерстві з громадськими організаціями з 16 областей України. Антикорупційний компонент Атестації депутатів місцевих рад реалізовувався в рамках проекту ООО ВГО “Комітет виборців України” “Доброчесні місцеві депутати” за підтримки Програми Розвитку ООН в Україні та Міністерства закордонних справ Данії. За реалізацію ініціативи в Сумській області відповідала Громадська організація “Ліга захисту”.