Народний аматорський-театр студія «Різнобарв’я» з Володимир-Волинська

 У місто Володимир-Волинський приїхали на постійне місце проживання дві подруги і колеги переселенки із Донецька, які по професії режисери. Вони звернулися до журналістів з ідеєю створення театру. Журналісти цю ідею підтримали, більше того, вони стали першими акторами театру. Уже за півроку була показана перша вистава «Шкандаль в благороднім сімействі», яка отримала шалений успіх.

Кількість акторів зростала щодня, ініціативу підтримала місцева влада, яка забезпечила ініціаторів приміщенням в культурно-мистецькому центрі (КМЦ). Ініціатори підготували проектну заявку на КримСОС/УВКБ ООН. Проект був підтриманий донорами, тому в рамках проекту була створено малу сцену театру.

Театр створено в листопаді 2015 року. Основу становила група 3 журналістів газети «Рідне місто» та два режисери, переселенці з Донецька. Коли закінчився період роботи над п’єсою за столом, то аматорів театру взяла під своє крило молодий директор КМЦ Катрина Юрчук, щоб дати змогу працювати на сцені. Першою виставою став «Шкандаль в благороднім сімействі» за п’єсою Габриєлі Запольської «Мораль пані Дульської». Прем’єра відбулась 8 брезня 2016 року.

До дня вишиванки 16 травня 2016 р. було відкрито театральну вітальню з виставою «Театральна кухня». До дня міста наприкінці липня 2016 р. показали прим’єру  «Підступність і кохання по-українськи», куди ввійшли уривків з п’єс корифеїв українського театру. До свята святого Миколая для дітей міста показана прем’єра вистави «Попелюшка» за п’єсою Тамари Габбе «Кришталевий черевичок».

До дня закоханих театр випустив прем’єру  «Самогубство самотності» за п’єсою Неди Неждани. За п’сою цієї авторки «І все-таки я тебе зраджу» поставлена моновистава «Зів’ялі троянди» – виконавиця якої здобула третє місце на обласному літературному конкурсі, присвяченому пам’яті Лесі Українки. Завершився сезон прем’єрою вистави  «Рододендрон» за п’есою Анни Багряної. Найстарша вікова група звітувала прем’єрою «Тонкая рябина» за п’єсою В Красногорова.

Театр-студія «Різнобарв’я» для жителів міста дала 37 вистави, гастролювала в Турійську, Луцьку, побувала з виставою в реабілітаційному центрі воїнів АТО. Театр приймає активну участь в культурних заходах таки, як новорічні святах, святкуваннях знаменних дат і подій країни, фестивалях (етнофестиваль в Дольську, «Княжий», «Смаковиця по-Володимирськи»).

28.09.2017 року відбулося офіційне відкриття малої сцени театру за кошти, що отримані в рамках проекту від КримСОС/УВКБ ООН.

01.12.2017 року на малій сцені театру відбувся бенефіс Юрія Лукницького

28.01.2018 року – «Вечір класичної п’єси»

14.02.2018 року – Бенефіс Любові Саць

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? 37 вистав, які збирали повні зали, участь у фестивалях. В рамках проекту встановлені двері в приміщенні КМЦ та закуплено стільці
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Сенс життя, відчуття важливості та значущості, можливість самореалізації.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Так. Ініціатива і надалі успішно працює. Це єдиний театр у місті на вистави яких з нетерпінням очікують всі жителі міста та району
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Знайти людей однодумців, які готові жертвувати своїм часом і ресурсами задля розвитку суспільства. Сильна і цілеспрямована команда – це успіх в будь-яких починаннях

Довідкова інформація про ініціативу:

 

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері культури
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Народний аматорський-театр студія «Різнобарв’я», Половньова Лариса Леонідівна, Похожалова Людмила Олександрівна, Палаєвська Тетяна Йосипівна
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Половньова Лариса Леонідівна

тел.: 093 276 535;

e-mail: [email protected];

Офіційна сторінка: https://www.facebook.com/Riznobarvya/

Назва успішної ініціативи Народний аматорський-театр студія «Різнобарв’я» від переселенців

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням