Надавати підтримку людям старшого віку вчилися арт-терапевти Чернігівщини 

На тренінгу, проведеному в Чернігові 22-23 червня 2024 року, арттерапевти з Чернігівської області здобули знання та навички щодо надання психосоціальної підтримки людям похилого віку, в умовах війни.

Навчання стало першим в реалізації другого етапу проєкту «Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни в громадах Чернігівської області», що виконується  Спілкою «Громадські Ініціативи України», у межах програми CLEAR.

Це вже другий рік реалізації проєкту в Чернігівській області. І якщо в 2023 році проєкт був зосереджений більше на роботі з дітьми, які постраждали внаслідок війни, то в 2024 році сфера розширилась і на роботу з дорослими. 

Про важливість підтримки людей похилого віку в умовах війни говорить керівниця проєкту Неля Лавріненко: 

“Працюючи минулого року з дітьми по методикам арттерапії, ми отримували багато запитів від осіб похилого віку про те що вони потребують допомоги в психосоціальній підтримці. В цьому році ми розширюємо діяльність проєкту по роботі з дорослими. Але, оскільки наші терапевти навчались працювати саме з дітьми, тому вони потребують додаткового навчання щодо специфіки психосоціальної підтримки людей старшого віку. Саме на це і спрямоване наше сьогоднішнє навчання”. 

На тренінгу з групою арттерапевтів Чернігівщини працювали професійні психологині  Євгенія Закревська та  Олена Антоненко. 

Про особливості підтримки та методів роботи з людьми похилого віку говорить одна з тренерок, психологиня Олена Антоненко: 

“При роботі з дорослими ми радимо найперше використовувати ті форми, які будуть ефективними і комфортними – пластичні матеріали, фарби, нитки. Обов’язково використовувати рухові, дихальні вправи, музикотерапію. З людьми старшого віку через засоби арттерапії ми працюємо над розвитком пам’яті, уваги, активізацію  мозкової діяльності, бо стрес впливає на всі ці процеси”. 

Після кількох серій навчань, арттерапевти отримають всі необхідні матеріали та розпочнуть свою роботу в громадах області. Заняття з арттерапії для людей старшого віку будуть проводитися в Іванівській, Сосницькій, Корюківській громадах, ними планується охопити кілька сотень жителів.  

 

***

Проєкт «Психологічна підтримка дітей та дорослих в умовах війни» реалізує Спілка «Громадські Ініціативи України» у Корюківській, Менській, Холминський, Сосницькій та Іванівській громадах Чернігівської області у межах Програми CLEAR, яка впроваджується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Бюро гуманітарної допомоги Агентства США з міжнародного розвитку (USAID’s BHA).