Люблю театр, але він мені недоступний!

Люблю театрДля вирішення проблеми доступності театру Фондом було оголошено збір благодійної допомоги задля встановлення сучасної підйомної платформи з вертикальним переміщенням.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Чи люблять херсонці театр — питання для більшості з них риторичне і не потребує відповіді, адже в театрі – завжди аншлаг. За театральний сезон тут народжується до 16 прем’єр! При великому бажанні людині з обмеженими можливостями вдавалося потрапити на омріяний спектакль, але загальна картина була не оптимістична: театр для маломобільних людей, особливо тих, хто пересувається на візках, був фактично недоступний.

Круті сходи з холу до залу, вистота яких більш як 80 см., залишалися бар’єром вже 75 років, тому візки зі сміливцями і справжніми інвалідами-театралами працівникам театру та небайдужим глядачам доводиться піднімати на руках. Картина – не для людей зі слабкими нервами, а для людей з інвалідністю – малоприємна…

Круті сходи з були для них нездоланним бар’єром. Фраза одного з таких театралів «Люблю театр, але він мені недоступний» й стала поштовхом до ініціативи Фонду зробити улюблений театр доступним для усіх, об’єднавши для вирішення проблеми громаду міста.

За який час було реалізовано ініціативу
Протягом 2015 року

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Фонд «Захист» реалізував проект «Люблю театр, але він мені недоступний!», під час якого пересічні херсонці робили внески на Українській біржі благодійності, де було зібрано 22 377 грн., та на р\р Фонду від місцевого бізнесу було зібрано 26 623 грн. пожертв. Фандрейзінг проходив при активній благодійній підтримці усіх друкованих та електронних ЗМІ області, радіо та телебачення, мотивації людей через соціальні мережі.

Здійснити ініціативу було досить непросто, адже люди виснажені складною економічною ситуацією, вкрай низьким рівнем статків, а ті, кошти, які, все ж-таки, вдавалося зекономити, багато наших земляків надавали на підтримку української армії. Іншим ускладненням стали непорядні дії одного з місцевих підприємців, який пообіцяв виготовлення електричного підйомника, але свого слова не дотримався. Як наслідок, був згаяний дорогоцінний час, а вартість такого необхідного механізму стрімко зросла.

Але Фонд знайшов вихід для розв’язання проблеми і виконання взятих перед громадою на себе зобов’язань. Черговий із безлічі контактів з товаровиробників нарешті дав результат: дніпропетровське підприємство — ТОВ «САВА» підтримало благодійну ініціативу та виготовило індивідуальний для херсонського театру електроплатформу-підйомник за мінімальною можливою ціною – 49 тис. грн.

Після наполегливих дій, хвилювань і сподівань, 4 грудня 2015 року в Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі імені Миколи Куліша було урочисто введено у дію сучасний підйомник для людей з інвалідністю, змушених пересуватися на візках! Того дня завдяки компактному, зручному у використанні пристрою вони вперше безперешкодно потрапили на спектакль. Символічно, що першими його користувачами стали Народний герой України, Почесний громадянин Херсона, військовий волонтер Григорій Янченко та активісті місцевих громадських організацій, які об’єднують людей з інвалідністю.www.youtube.com/watch?v=UgCajUPo34U

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Громада усвідомила свою здатність вирішувати місцеві проблеми толокою, виявила толерантність до людей з обмеженими можливостями не на словах, а на ділі.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Задоволення від участі у реалізації соціально важливої ініціативи.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Театр в Херсоні став доступним для усіх. Він став єдиним в Україні театром, де функціонує сучасний підйомник для маломобільних людей! Проблемою залишився старий пандус на вуличних сходинках театру, який за своєю конструкцією не дає можливості людям з інвалідністю на візках самостійно дістатися до вхідних дверей. Тож Фонд спільно з колективом театру організовує серію благодійних вистав, перша з яких вже відбулася 28.04.16 р.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Спиратися на громаду. Бути перед нею та зокрема перед доброчинцями прозорими, підзвітними та публічними.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
З готовністю поділимося власним досвідом і напрацюваннями. Сподіваємося, що це дозволить іншим організаціям повторити і перевершити наші успіхи та попередити пережиті нами труднощі.

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері роботи людьми з особливими потребами

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Благодійна організація «Фонд громади міста Херсон «Захист»

Контактні дані організації:
73025, м.Херсон, вул. Старообрядницька, 34,
тел.: (0552) 26 36 01,
e-mail: [email protected]
Сайт Фонду: zahyst.ks.ua/
Сторінка Фонду у Фейсбук:
www.facebook.com/ZahystKherson?fref=ts
Канал Фонду на YouTube:
www.youtube.com/user/fundzahyst
Польська Лариса Михайлівна (голова правління Фонду),
моб. тел.: +38(050)3964915

Назва успішної ініціатив
Люблю театр, але він мені недоступний!