ЛЕМКО-центр запрошує!

Ідея молодіжної платформи при громадській організації виникла як альтернатива бюджетним закладам.

Створення Лемківського Екологічного Молодіжного Культурно-Освітнього (ЛЕМКО) центру – як молодіжної платформи неформальної освіти, культури, екологічних та молодіжних ініціатив. Наша Званівська громада унікальна своїм лемківсько-бойківським корінням, нащадки бережуть та примножують історично-культурну спадщину, привезену з Карпатських гір в Донецькі степи в далекому 1951 році. На Різдво водимо вертепи, на  Купала палимо субітку, весною малюємо візерунками писанки, а восени – вишиваємо та ліпимо з глини. Сучасна молодь внесла свої корективи в насичене дозвілля, тому в ЛЕМКО-центрі поряд з автентичними народними ремеслами та традиціями ми займаємося робототехнікою, 3Д-друком, віртуальною реальністю…

Мета проекту: Підтримка роботи Лемківського екологічного молодіжного культурно-освітнього (далі ЛЕМКО)-центру на Донбасі, який має на меті культурний розвиток та інтеграцію сільської молоді і співпрацю для цього між регіонами України, він буде сприяти діалогу та порозумінню у суспільстві української культури.

Хід проекту:

– якісна позашкільна освіта для дітей та молоді Бахмутського краю в ЛЕМКО-центрі: організація художньої школи в рамках центру; гуртки та майстер-класи з рукоділля, вишивання, хенд-мейду і традиційних ремесел; шаховий клуб для розумників; українська вільна бібліотека сучасних дитячих книжок та мультімедіа тощо;

– будівельні та ремонтні роботи по розширенню приміщень і створенню літнього майданчику Центру для зручності відвідувачів і більш якісної та активної роботи ЛЕМКО-центру;

– проведення культурницьких акцій, кіно-показів;

– показ досягнень сучасної інноваційної України дітям Донбасу із залученням організацій «Наукові пікніки».

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?

  • Сприяння сталій активній системній роботі ЛЕМКО-центру в Бахмутському краї Донецької області.
  • Перейняття досвіду данного проекту на культурні та освітні Центри Донеччини.
  • Залучення понад 300 осіб молодих людей у культурному середовищі, більшість з них оволодіють навичками рукоділля, народних ремесел та інноваційних технологій.
  • Вплив на родину цих дітей та на громаду в цілому, їх соціальна та культурна адаптація і інтеграція в суспільство.
  • Організація та проведення заходів та творчих майстер-класів в межах проекту, та їх подальше самостійне життя після проекту, завдяки обладнанню, отриманному в рамках проекту «ЛЕМКО-центр запрошує!».
  • Можливість для молоді додаткового заробітку в майбутньому, завдяки хенд мею.
  • Передача знань та навичок від одних дітей іншим шляхом шкільних та сільських майстер-класів вже після закінчення проекту.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Розуміння того, що дійсно в цьому житті важливо! Ініціативна молодь – наше все, і заради цього треба потрудиться.
У молоді тепер є місце для культурного та освітнього розвитку. Для підприємців та зацікавлених мешканців села середньої вікової категорії проводяться тренінги, семінари, інформаційні дискусії, соціологічне дослідження – опитування для стратегії розвитку села. Розповсюджуємо ідею роздільного збору сміття та неформальної творчої освіти серед молоді. Створюємо комфортні умови для розвитку молодого покоління – це найголовніше!
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Наразі молоді ініціативні волонтери ЛЕМКО-центру проходять навчання по програмі «Молодіжних тренерів» від Міністерства молоді та спорту та від БФ «Партнерство кожній дитині», планують розвивати ЛЕМКО-центр та розширяти сфери його діяльності.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Нічого не бійтесь, навіть декілька пов’язаних однією ідеєю людей здатні перевернути світ! Ваш головний ресурс – це люди, а фінанси «підтянуться» до тих, хто шукає…

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Громадська організація «Чарівні Руни»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Тимчак Юлія, (095) 057-34-66, (050) 652-68-77,

[email protected],   https://gromadaua.wordpress.com/,
https://www.facebook.com/CharivniRunyhttps://www.instagram.com/lemkocenter_/

Назва ініціативи «ЛЕМКО-центр запрошує!»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».