Конкурс «Громада участі»

Спілка «Громадські ініціативи України», партнер програми DOBRE на Кіровоградщині, оголошує конкурс «ГРОМАДА УЧАСТІ» на найкраще використання механізмів участі громадян у місцевому врядуванні в Кіровоградській області.

Конкурс на найкраще використання механізмів участі має на меті з’ясувати, які громади досягли успіхів у залученні мешканців, активно використовуючи і просуваючи механізми участі, зібрати кращі приклади використання механізмів участі для вирішення важливих питань, і відзначити громади, яким вдається найкраще використовувати механізми участі.

Завдання конкурсу: сприяти органам місцевого самоврядування аналізувати роботу механізмів участі; заохотити громади просувати механізми участі і долучати більшу кількість мешканців до їх використання; стимулювати обмін кращими практиками використання механізмів участі; публічне визнання досягнень ОМС у сфері залучення громадськості; поширення корисних ініціатив залучення громадськості.

До участі у конкурсі запрошуємо громади-учасниці програми DOBRE з першої та другої когорт в Кіровоградській області. Для участі у конкурсі громада повинна заповнити заявку, надавши інформацію про ті механізми участі, які використовуються у громаді.

До оцінювання у 2019 році були обрані механізми, які використовуються найчастіше, а саме:

  • бюджет участі
  • е-петиція
  • громадські слухання
  • публічний звіт голови громади
  • звернення громадян
  • залучення мешканців до бюджетного процесу.

Оцінювання буде відбуватися у два етапи:

  • Оцінювання заявок – конкурсна комісія виставить бали за анкету відповідно до критеріїв оцінювання;
  • Верифікація – відкрита зустріч з громадськістю для верифікації інформації, поданої у заявці та підтвердження балів. Верифікація інформації також буде проведена на основі даних з відкритих джерел (сайт ОТГ, соцмережі).

Конкурс відбуватиметься за кожним окремим механізмом. Тобто, одна громада може перемогти в кількох номінаціях і брати участь у конкурсі безвідносно до того, скільки механізмів у ній запроваджено. Період, за який запитується інформація – 1 липня 2018 року – 30 червня 2019 року.

Критерії оцінювання складаються з загальних критеріїв, застосовуваних до всіх механізмів, і особливих для кожного механізму. Загальні критерії:

– формалізація механізму: чи підкріплена практика використання механізму участі відповідним нормативно-правовим актом;

– кількість громадян, які користуються механізмом: відсоток від кількості населення;

– репрезентативність населених пунктів громади: залучення мешканців не лише адміністративного центру, а й приєднаних сіл;

– інформування про механізм: повідомлення населення про можливість використання механізму і всі етапи взаємодії в межах механізму різними комунікаційними каналами;

– оперативність реагування на запити, які приходять через механізм: як швидко вирішуються питання;

– наявність зворотного зв’язку по механізму: наскільки ОМС інформує громадян про прийняті рішення і вплив мешканців на їх прийняття;

– аналіз роботи механізму: чи відбувається перегляд порядку роботи механізму за результатами використання.

Графік. Конкурс триватиме з 10 червня до 11 липня 2019 року. Протягом цього часу громади можуть подати заявки. Оцінювання та верифікація інформації проходитиме протягом липня 2019 року. Результати конкурсу будуть оголошені і переможці нагороджені на обласному фестивалі громад, який запланований у серпні 2019 року.

Умови конкурсу ви можете скачати тут, а заявку – за цим посиланням.

Останній термін подання заявки – 11 липня 2019 року. Заявки приймаються на електронну адресу [email protected]