Конкурс “Громада участі” в Кіровоградській області

 

На Кіровоградщині 13 липня стартував конкурс “Громада участі” на найкраще використання механізмів участі громадян у місцевому врядуванні. До участі у конкурсі можуть долучатися всі громади-учасниці програми DOBRE.

Кожна із громад-учасниць програми DOBRE впровадила і використовує різні механізми для залучення мешканців до вирішення важливих питань. Починаючи від робочих груп, які розробляють стратегії розвитку, зборів громадян для визначення пріоритетних послуг, і завершуючи формальними механізмами двосторонньої взаємодії, такими як бюджет участі, е-петиція, громадські слухання та іншими, керівництво громад працює над включенням громадян до процесів прийняття рішень.

Конкурс на найкраще використання механізмів участі має на меті з’ясувати, які громади досягли успіхів у залученні мешканців та як використання механізмів участі змінило самі громади і їхні практики комунікації і взаємодії з громадянами. Завдання конкурсу: зібрати кращі приклади використання механізмів участі для вирішення важливих питань, і відзначити громади, яким вдається найкраще використовувати механізми участі, дати можливість органам місцевого самоврядування проаналізувати роботу механізмів участі, побачити поступ та отримати визнання результативності зусиль місцевої влади у підвищенні демократичних стандартів урядування.

Організатор конкурсу – Спілка «Громадські ініціативи України», партнер програми DOBRE у Кіровоградській області. Критерії та умови конкурсу розроблено у співпраці з програмою DOBRE і є однаковими для усіх областей, де працює програма.

До участі у конкурсі запрошуємо всі громади-учасниці програми DOBRE. Для участі у конкурсі громада повинна заповнити заявку, надавши інформацію про ті механізми участі, які використовуються у громаді. До оцінювання у 2020 році були обрані механізми, які використовуються найчастіше, а саме:

  • бюджет участі,
  • е-петиція,
  • громадські слухання,
  • публічний звіт голови громади,
  • консультативно-дорадчі органи (громадська рада, молодіжна рада),
  • залучення мешканців до бюджетного процесу.

Оцінювати заявки буде конкурсна комісія у складі представників програми DOBRE та Спілки «Громадські ініціативи України» за нижчезначеними критеріями. Інформація, подана в заявках, буде верифікована за допомогою даних звітів громад по залученню громадян за минулий рік (липень 2019 – червень 2020).

Конкурс відбуватиметься за кожним окремим механізмом. Тобто, одна громада може перемогти в кількох номінаціях і брати участь у конкурсі безвідносно до того, скільки механізмів у ній запроваджено. Період, за який запитується інформація – 1 липня 2019 року – 30 червня 2020 року.

 

Критерії оцінювання складаються з кількісних та якісних критеріїв.

 

Кількісні:

– кількість механізмів, які діють у громаді;

– кількість людей, які використовують механізм;

– кількість проєктів, петицій, заходів;

– частка населення, яка використовує механізм;

– частка населених пунктів громади, які використовують механізм.

 

Якісні:

– інформування про механізм: повідомлення населення про можливість використання механізму і всі етапи взаємодії в межах механізму різними комунікаційними каналами;

– наявність зворотнього зв’язку по механізму: наскільки ОМС інформує громадян про прийняті рішення і вплив мешканців на їх прийняття;

– зміни в громаді, які відбулися завдяки використанню механізмів.

 

Графік. Конкурс триватиме з 13 по 23 липня 2020 року. Протягом цього часу громади можуть подати заявки. Оцінювання та верифікація інформації завершаться на початку серпня 2020 року. Результати конкурсу будуть оголошені і переможці нагороджені на підсумкових заходах в громадах у серпні 2020 року.

 

Скачати форму заявки можна за цим посиланням.

 

Останній термін подання заявки – 23 липня 2020 року. Заявки приймаються на електронну поштову адресу [email protected]

 

Чекаємо на ваші заявки та бажаємо успіхів!