Документація експрес-майстерні “Змайструємо позитивні зміни в місті за 72 години”

 

Документація експрес-майстерні “Змайструємо позитивні зміни в місті за 72 години”, яка була створена координаційною командою програми “Франківська майстерня”. В цій публікації викладені основні принципи та методи, за якими працює програма, і показано, як можна масштабувати їх на менші спільноти та перенести довгостроковий досвід програми у більш точкові ситуації.

Про ідею експер-майстерні:

«Івано-Франківськ радше відноситься до тих міст, де “все і так добре”. Місто продукує унікальні для України (і не тільки) проекти, тут народжують соціальні інновації та тут пахне прогресом. Водночас, місто зберігає свою станіславівську затишність та атмосферність – завдяки геометрії міста та завдяки стилю відносин в міській громаді.

Разом з тим, саме в такий момент місто особливо потребує нових ідей та свіжої динаміки – аби не втратити напрацьованого, аби перейти на якісно новий рівень, аби не забувати про нове покоління проактивних громадян, які можуть стати “спадкоємцями” (або конструктивною опозицією) для сильної громади “старих” досвідчених активістів.

Саме з ціллю створення каталізатору та підтримуючої спільноти для такого нового покоління була створена програма неформальної громадянської освіти “Франківська майстерня”. І саме через “просунутість” міста, наявність великої кількості програм підтримки громадянської активності, більш та менш якісних, а також через особливі навчальні потреби покоління Z ми побачили потребу в створенні інновативної, швидкої та реплікабельної методики, яка б допомагала швидше “включати” неочевидний потенціал міста.

І саме так народилася ідея майстерні “Змайструй позитивні зміни в місті за 72 години!”, яка б резюмувала в собі методологію 6-місячної інкубаційної програми для наступного покоління проактивної спільноти “Франківська майстерня” та мотивувала до позитивних змін в своєму оточенні всього за три дні».

Ознайомитися онлайн із збіркою документів експрес-майстерні “Змайструємо позитивні зміни в місті за 72 години” ви можете за цим посиланням: http://insha-osvita.org/wp-content/uploads/2018/07/FM-in-72-hours.pdf