ДНК Покровська: в мені історія країни

Для дітей Покровського району, які активно брали участь у роботі регіонального проекту «ДНК Покровська: в мені історія країни» літо розпочалося ще 5 травня, коли перші двадцять п’ять учасників виїздного тренінгу відправилися до славетного міста енергетиків: Енергодара! Чотири доби які пролетіли як одна мить! Партнери проекту громадська організація «ПОРТАЛ «ПОШУК» вибудували програму так, щоб учасникам було весело і цікаво. До речі ВИ особисто пробували щось зробити командою ? Тоді повторюйте за нами!

Зрозуміло, що виїздні тренінги це цікаво й корисно, а чи можна провести тренінг не виїжджаючи за місто? Легко! Ми шукаємо собі товаришів для великої події – археологічної експедиції! Зрозуміло, що окрім практичних знань потрібні й теоретичні. Три тренінги для всіх бажаючих долучитися до розуміння краєзнавства, археології, етнографії були проведені в селищі Родинське в оновленій бібліотеці, в Покровську в приміщенні міської бібліотеки та педагогічному училищі. Маємо нагоду низько вклонитися та подякувати за гостинність всіх працівників означених закладів, без ВАС ми б не провели таких тренінгів. Знову подорожі: кінець травня більшість учасників теоретичних тренінгів відсвяткувала на виїзді. Ми на Кам’яних Могилах – нас більше ніж півсотні! Дякуємо керівникам обласного управління патріотичного виховання, які з розумінням долучилися до урізноманітнення нашого тренінгу. А зусиллями Золкіної Л.І. нам було організовано екскурсію до заповідника та надана унікальна можливість побувати на першому в Україні етнофестивалю присвяченому СТЕПУ. Ви коли небудь підкорювали вершини? Тоді гайда з нами!

Де ми були ще? На острові Хортиця! Звідси починалася наша країна. Ми не тільки отримали можливість побачити на власні очі експозиції хортицького музею, а ще попрактикуватися у командній роботі та презентаціях себе та своєї улюбленої справи. Презентуючи свій проект ми познайомилися з гарними людьми, які до нестями закохані в гори. Вони навчили нас ходити в спарці – це дуже відповідально, бо одна помилка може призвести до біди. Але ми пройшли випробування з честю.

Що то за мандрівники, які не знають свою малу Батьківщину? Так народилася ідея провести виїзний тренінг в Святих горах (Святогірськ) Це не тільки(й не стільки) релігійний центр – це квінтесенція нашої історії! Робота у команді та практичні навички збирання інформації етнографічного змісту стали головною метою нашого тренінга. До речі у нас є фото найбільшої архітектурної пам’ятки виконаної у стилі кубізму! Шкода що тебе не було з нами.

Нарешті тренінги позаду ми їдемо шукати скарби! 2 липня кожен з учасників археологічної експедиції відчував себе якщо не Ларою Крофт, то стовідсотково Генріхом Шліманом. Оскол нас зустрів дощем й випробуванням практичного застосування наших навичок. За п’ять хвилин табір стояв гордовито хизуючись новими наметами. Всіх пригод які трапилися з нами під час розкопок не перерахуєш, але коротенько: не така вже і легка праця археолога- безліч знахідок завдячуючи тяжкій фізичній роботі. Роботи ми не боялися – тим більше, що кожна яскрава знахідка обмінювалася на смаколики. Ніщо не замінить спілкування з друзями біля вечірнього багаття, розмов про життя та милування зоряним небом. А свято Купала, Перуна, катання на вогнекрилому коні, ракетобудування, купання у річці та гарне харчування – що ще треба для повного щастя? Здається духовної їжі. Да, ну були у нас в гостях відомі письменники, ну читали свої твори, а потім пили з нами чай. Звичайні люди, між іншим, чого така паніка була у нашого редактора? Ми дуже вдячні Ірині Володимирівні Голубєвій, яка гостинно прийняла в загальну експедицію нас «ДНК Покровська: в мені історія країни». Вечорами ми уявляли як би було класно пройти шлях від Цареборисова до Святогірська на човнах, як це робили у давнину козаки. А що змінилося: навіть сьогодні ці лодки називаються байдами, а вчитися це наш варіант. Дні, їх безліч. Іноді вони тягнуться як черепаха, а тут все час додому. Еге ж, літо чарівне і ми: «А я пливу у човні» . Уявіть собі ми перші, хто йде водним шляхом додому! Може комусь здалось, що ми відпочивали? Так, на те воно й літо, але сплав дав поштовх до нових проектів. Один з них ми вже скоро презентуємо.

Все гарне добігає кінця. Від чистого серця громадське об’єднання «ПОРТАЛ «ПОШУК» та всі учасники тренінгів , експедиції та сплаву вдячні Покровському міському голові Требушкіну Руслану Валерійовичу, заступнику Третяку Юрію Васильовичу, донорам проекту VNG International та PAX Peace за всебічну підтримку та турботу про підростаюче покоління.

Ну от і все. Громадська організація «ПОРТАЛ»ПОШУК» дякує всім за плідну співпрацю! Маємо надію, що Вам з нами було цікаво і Ви вже відчули як то мандрувати. Якщо жага не вщухне слідкуйте за анонсами наших заходів та приєднуйтесь.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Побудовано інноваційний центр на базі якого стараннями виконкому та громадських організацій створено молодіжну платформу. Закладено підвалини для існування громадянського освітнього простору – літніх профільних таборів. Отримали досвід роботи у команді.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Віру в те, що гуртом можна здолати будь-які труднощі
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Так, сьогодні разом з Донецьким департаментом сімї, молоді та спорту ми дотичні до створення обласного наметового табору «Пошук» в рамках програми «Наметові табори Донеччини»
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Не бійтеся мріяти! Мрії завши втілюються у життя й роблять Світ кращім.

Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива Краща ініціатива у сфері роботи з дітьми та молоддю
Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи ГО «Портал»Пошук»
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Кондратьєва Дарія  тел.+380956253125

[email protected]

Назва успішної ініціативи «ДНК Покровська: в мені історія країни»
Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації. ● низький рівень національної самоідентифікації і, як наслідок, бажання покинути своє місто і країну в пошуках кращого життя;

● низький рівень ціннісного ставлення до рідного краю у місцевого населення;

● високий рівень байдужості до своїх традицій, звичаїв і в цілому культури;

За який час було реалізовано ініціативу Квітень – вересень 2017 року
Коротке резюме ініціативи (не більше ніж 600 знаків (6-7 рядків) Під час реалізації проекту було закуплено туристичне обладнання для молодіжної платформи міста Покровська. Створено ініціативну студенську групу «Мандруємо країною», проведено шість виїздних тренінгів з командної роботи та 14 денний туристсько-археолого-краєзнавчий табір для учнівської молоді Покровського регіону. Відбувся етнічний фестиваль «Східний вітер»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України ‘17», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням