Bookіторія (м. Корюківка, Чернігівська обл.)

Проектом «Культурно-інформаційний арт-простір для дітей «Bookіторія» передбачалася трансформація читального залу Районної дитячої бібліотеки м. Корюківка за активної участі громади міста. Читальна зала мала стати відкритим культурно-інформаційним арт-простором, де можна було б не лише почитати книги, а й провести найрізноманітніші культурні заходи для дітей, підлітків і родин з дітьми.

 

Проект вирішила реалізовувати місцева Молодіжна організація «Альтернатива». Метою її діяльності є створювати умови для розкриття творчого, організаційного, спортивного потенціалу молоді, залучати молодь до активного громадського та культурного життя. Ще не маючи офіційної реєстрації, команда «Альтернативи» проводила тематичні велопробіги, автопробіг на День Незалежності, турнір з футболу, піші походи до лісу, вечори кіно та декілька квестів (історико-пошукових ігор).

Вже після реєстрації організації у 2011 році її члени влаштовували опитування молоді міста, щоб визначити ціннісні орієнтири молодих людей, заснували щорічний літературний конкурс на найкращий художній твір «Красен світ» та щорічний дитячий фестиваль «Смугастий равлик», розпочали клубну роботу за такими напрямками: вишивка, фотошкола, англійський клуб, кіновечори та спортивний клуб.

 

Бібліотека

Зважаючи на успіх та велику затребуваність попередніх проектів «Альтернативи», організація вирішила влаштували простір, де батьки і діти могли би разом, з користю провести час.

Тому на початку червня 2016 року у Корюківці відкрився арт-простір, що його назвали «Bookіторія».

Як підкреслюють в «Альтернативі», найбільшим успіхом проекту став масштаб перетворень, яких вдалося досягнути. Це було зроблено завдяки активній співпраці з громадою через соціальні мережі; зацікавленості молодих сімей та молоді; розголосові у місцевих ЗМІ та залученню нових партнерів (наприклад, одного з народних депутатів).

Додатковим козирем був позитивний імідж організації, що допоміг залучити місцевих підприємців до акції.

 

З чого складався проект  «Bookіторія»

Це – і промоційні акції, і збір коштів, і ремонтні роботи, і урочисте відкриття оновленого читального залу. Саме останній здобув статус арт-простору для всієї родини «Bookіторія». Як підкреслюють в «Альтернативі», найбільшим успіхом цього проекту став масштаб перетворень, які вдалось здійснити в читальному залі, і все це завдяки зібраним коштам та старанній праці волонтерів та бібліотекарів.

Що ж було зроблено? – Було поліпшено загальний естетичний вигляд кімнати, покриття для підлоги, пофарбовані та розписані вікна та двері, змонтовано нові полиці для книг та матеріалів. Для зручності відвідувачів були куплені нові стільці та виготовлено диван та стіл, також були замінені світильники та тюлі на вікнах, виготовлено виставкові стенди. Усе це разом створило неймовірно яскраву, затишну творчу атмосферу, яка, хочеться вірити, буде надихати і бібліотекарів і відвідувачів.

Особливою родзинкою в інтер’єрі став «Стілець автора», розписаний київською художницею Оленою Гаврищук, спеціально призначений для усіх письменників, що будуть відвідувати цю місцину. На відкритті на стільці вже встигли посидіти дитяча письменниця з Чернігова Тетяна Покалюк та відомий український поет і прозаїк Сергій Пантюк.

Завдяки силами громадськості читальний зал перетворився на сучасний простір, у якому б можна було комфортно проводити культурні заходи, організовувати дитячі свята і просто проводити приємно час усією родиною за читанням книг чи настільними іграми.

Після його завершення проекту «Букіторії» захотіли допомогти фінансово, власними руками, дитячими книгами, іграми, іграшками…

Як підкреслюють нині бібліотекарі, «Букіторія» – це стала своєрідна дитяча Мекка у Корюківці! У стінах зала приймали письменників, туди приїжджав дитячий центр розвитку «Янголятко» з Чернігова, протягом липня-серпня щонеділі діяв гурток з виготовлення текстильних іграшок від місцевої майстрині Марини Шикалової. Від вересня розпочався новий соціальний проект для дітей з особливими потребами: «Радість у спілкуванні». Проект націлений на різносторонню допомогу і підтримку таких дітей, привернення уваги місцевої спільноти до проблем та бар’єрів, з якими вони постійно зустрічаються.

«Тому спокій арт-простору тільки сниться!» – усміхаються в «Альтенативі». 

 

Паспорт:

  1. Повна назва організації:

Корюківська міська молодіжна громадська організація «Альтернатива»

  1. Координатор проекту:

Володимир Онищук

  1. Адреса організації

вул. Шевченка, 83, м. Корюківка, 15300, Чернігівська область, Україна

  1. Сума та джерела фінансування

22 000 грн. – Мережа громадські ініціативи України, проект (проект «Підтримка громадських ініціатив України»)

  1. Термін дії проекту

1 березня 2016 – 30 червня 2016 р.

 

Ініціатива опублікована в публікації «Співпраця заради локальних змін: успішні практики з Польщі і УКраїни», яка була підготовлена в рамках проекту «Сильні локальні громади – ключ до успіху реформи місцевого самоврядування», що реалізувався Фондом «Освіта для демократії», Громадською організацією «Наше Поділля», Товариством Лева та Мережею «Громадські ініціативи України».

Проект реалізувався у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Автор тексту: Ігор Ісаєв