8 червня понад 50 активістів Бобринецької, Маловисківської та Новоукраїнської обʼєднаних громад відвідали перший із трьох запланованих тренінгів, які проводить Спілка “Громадські ініціативи України”. На тренінгу “Аналіз ситуації” ментори проекту надали практичну допомогу ініціативним групам та місцевим громадським організаціям провести якісний аналіз проблем, виявити потенційних партнерів для майбутніх проектів та правильно сформулювати цільові групи для подальшої роботи.
Ключове завдання, що стояло перед тренерами – донести до учасників розуміння, як працюють та з чого складаються проекти, що потрібно для досягнення кінцевої мети. Тобто розбити шлях для виконання проекту на декілька “зупинок”, при цьому розуміючи, що проекти повинні поділятись за їх змістом.
Перша із “зупинок” – формулювання проблем, які проект має вирішити. Учасники навчилися аналізувати робочу структуру проектів та вивчали ефективні прийоми аналізу ситуації. Працюючи у групах, учасники формулювали актуальні проблеми своєї громади, спільно шукали причини їх виникнення та шляхи їх вирішення.
“Я відкрила для себе методологію “Дерева проблем”. Свою ідею проекту побачила глибше, зрозуміла, як пов’язані між собою проблеми, причини та наслідки. Цікаво спостерігати, як змінювалися погляди моїх колег на запропоновані ними проекти. Дуже важливо отримати зрозумілі пояснення та приклади – після цього тренінгу я глибше освоїла проектні методології”, – коментує учасниця тренінгу Вікторія Румянцева, методистка ДЮЦ “Вись”.
“Я у захваті від тренінгу. Мені сподобались пояснення того, як правильно формулювати мету проекту – від детального аналізу фактів до конкретизації умов проекту. І, звичайно, на цій зустрічі вперше дізналась про методику “дерева ідей”, яка дає можливість, усвідомлюючи свою мету, ставити конкретні завдання для подальшої реалізації”, – підсумувала учасниця тренінгу Наталя Драна.
Наступний тренінг, присвячений інструментам участі, відбудеться 13 червня у Малій Висці, 15 червня – у Новоукраїнці та 16 – у Бобринці. Реєстрація на тренінг – через коротку анкету, а більше інформації та контакти менторів громад – за посиланням.
Нагадаємо, що у червні Спілка “Громадські ініціативи України” проводить для громадських активістів Маловисківської, Бобринецької та Новоукраїнської громад Кіровоградської області серію освітніх заходів. Навчання сплановане таким чином, щоб максимально допомогти учасникам виявляти актуальні проблеми у громаді, вирішенню яких можуть сприяти громадські активісти, та підготувати якісні заявки на конкурс проектів “Місцеві ініціативи для розвитку громад”. Конкурс триває до 30 червня.
#ГІУ – хештег для відслідковування новин на фейсбук-сторінці Спілки https://www.facebook.com/ngonetwork.org.ua/
Серію тренінгів організовано спілкою “Громадські ініціативи України” в рамках програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). ГС “Громадські ініціативи України” є регіональним партнером програми DOBRE в Кіровоградській області.
Відеорепортаж із тренінгу у Малій Висці