Активіст(к)и закликають підписати петицію на підтримку ратифікації Стамбульської конвенції

Міжнародний благодійний фонд «Український Жіночий Фонд», Громадська організація «Ла Страда-Україна», Адвокаційний правозахисний проект «Невидимий Батальйон», Громадська організація «Інсайт», Громадська організація, «Бюро гендерних стратегій і бюджетування» та ряд інших громадських організацій  закликають ратифікувати Стамбульську конвенцію (Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами).

Просимо і закликаємо Вас здійснити всі необхідні дії для ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульської конвенції). Це міжнародна угода Ради Європи, яку станом на січень 2020 року підписали уже понад 35 країн Європейського Союзу. Україна стала однією із держав-авторок Конвенції та однією з перших підписала її. Міжнародні та вітчизняні експерти та експертки, правозахисниці та правозахисники, громадські діячі та діячки неодноразово наполягали на тому, що цей документ має бути ратифікований та імплементований у національне законодавство та політичну платформу держави. Тим паче, що Європейський Парламент у Резолюції від 28 листопада 2019 року закликав держави-підписантки ратифікувати Стамбульську конвенцію“, –  у електронній петиції, оприлюдненій 24 лютого 2020, підписанти звертаються до президента Володимира Зеленського.

Активісти звертаються до президента з вимогою виконати міжнародні зобов’язання щодо захисту прав людини та вжити всіх можливих заходів для ратифікації Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, а саме:

1. Ініціювати рішення про необхідність створення законопроєкту про ратифікацію Стамбульської конвенції;
2. Сприяти розробці законопроєкту про ратифікацію Конвенції у співпраці з громадськими організаціями, які опікуються проблемами домашнього насильства;
3. Сприяти проведенню циклу просвітницьких заходів для народних депутатів та депутаток України щодо необхідності використання гендерно чутливих підходів до законотворчого процесу;
4. Сприяти внесенню новоствореного законопроєкту до Верховної Ради та ухваленню його до розгляду;
5. Забезпечити максимально прозоре та незалежне голосування щодо ухвалення законопроєкту.

Ознайомитися з петицією можна за посиланням.