Як дізнатись потреби громади через локальний аналіз

Запрошуємо на онлайн-курс присвячений питанням локального аналізу. Курс буде корисним для всіх, хто працює на користь розвитку своєї місцевої громади та хоче дізнатися потреби, проблеми та думку мешканців, щоб краще планувати свою діяльність, нові проекти та ініціативи. Якщо Ви – ініціативна людина, представник/представниця органу місцевого самоврядування, неформальної групи, громадської організації, які хочуть відповідати на потреби громади, людина, яка нова в громаді (ВПО) і хоче долучитись до її розвитку – тоді, цей курс саме для Вас!

Інформація про курс

Курс дистанційного навчання триватиме 9 тижнів, та проходитиме з 27 вересня до 30 листопада  2024 року. Кожні два тижні на платформі Фонду «Освіта для демократії»:  (http://civicportal.education) публікуватимемо наступний модуль курсу. Для того щоб ознайомитися з матеріалами кожного модулю потрібно виділити 2-3 години.

Участь у курсі безкоштовна.

Теми курсу:

  1. Що таке локальний аналіз? Для чого його використовувати та які цілі можна  досягти.
  2. Вміння ставити запитання.
  3. Підходи проведення дослідження локальної ситуації та використання різних джерел. 
  4. Нестандартні, цікаві інструменти дослідження думки та потреб громади. Підсумки та практичні дії.

Наш курс має декілька компонентів:

Знання – у кожному модулі пропонуємо певний обсяг інформації у цікавому форматі. Можете очікувати презентацій, роликів, додаткових, практичних матеріалів.

Практика – протягом 9 тижнів курсу зможете ознайомитися з практичними прикладами використання методів локального аналізу в різних українських громадах. Під час курсу передбачається також виконання невеликого домашнього завдання, яке допоможе освоїти інформацію, яка передається в рамках курсу.

Комунікація – курс це чудова нагода для обміну досвідом з іншими учасниками та учасницями та ведення дискусії на тематичних форумах. Усі учасники та учасниці курсу, які виконають домашнє завдання, отримають зворотню інформацію про свою роботу від модераторок курсу.

Курс розроблений тренерками – Оксаною Чабан та Людмилою Роман на основі тренінгових матеріалів проектів «Успішні локальні громади» та «Сильні локальні громади – ключ до успіху реформи самоврядування», що реалізувалися Фондом «Освіта для демократії» (Польща) та партнерами з України. Курс опирається на досвіді польських громадських організацій у сфері проведення локального аналізу, а також показує успішні приклади використання методів локального аналізу в Україні. Авторки курсу мають досвід роботи з місцевими громадами в Україні та підтримки у проведенні ними локального аналізу.

Як зареєструватись на курс?

Щоб взяти участь у курсі потрібно зареєструватися, заповнюючи анкету доступну за адресою: https://forms.gle/Rq8ZDp8rgwmTnjik6. Термін реєстрації на курс – до 25-го вересня 2024 року. Усі, хто зареєструються через анкету, отримають 26-го вересня 2024 року підтвердження участі та інформацію про доступ до курсу. Усі повідомлення про курс будуть надіслані на вказану Вами електронну адресу, тому дуже просимо вказувати актуальну адресу, яку регулярно особисто перевіряєте.

Що отримаю завдяки курсу?

Ми переконані що методи локального аналізу допомагають у якісному плануванні діяльності на користь розвитку місцевих громад. Кожен учасник та учасниця курсу познайомиться з принципами та методами локального аналізу, а також отримає набір практичних інструментів, які зможе використати у роботі в своїй громаді.

Як отримати сертифікат про проходження курсу?

По завершенню навчання учасники та учасниці отримають сертифікат участі. Для цього потрібно пройти 2 тестування, виконати одне теоретичне і одне практичне завдання. Бали за виконані тестування, які зможе побачити особисто кожен, є інформацією для індивідуальної подальшої праці для вдосконалення теми. Сертифікат про успішне завершення курсу надсилається на електронну скриньку.

З усіма питаннями щодо курсу звертайтесь до Оксани Чабан та Людмили Роман за адресою: [email protected]. Інформація про курс доступна також на сайті Фонду «Освіта для демократії».

Курс фінансується Польсько-Американським Фондом Свободи в рамках програми RITA – «Зміни в регіоні», яку реалізує Фонд «Освіта для демократії»

Коментувати