Набір учасників на тренінги в рамках навчальної програми «Успішні локальні громади»

Фонд «Освіта для демократії» (Варшава, Польща), Громадська організація «Наше Поділля» (Вінниця) та Громадська організація «Точка доступу» (Краматорськ) запрошують представників Вінницької, Житомирської, Черкаської, Донецької та Луганської областей до участі у програмі «Успішні локальні громади». Програма передбачає тренінговий компонент, проведення дослідження з визначення можливостей та потреб громади, а також можливість взяти участь у навчальному візиті до Польщі та  отримати фінансування в рамках конкурсу мінігрантів.

До участі в тренінгах запрошуються представники громадських та благодійних організацій, які проводять діяльність на рівні своєї громади (за виключенням обласного центру) з Вінницької, Житомирської, Черкаської, Донецької та Луганської областей (з територій, що підконтрольні Уряду України).

Шукаємо кандидатів, які:

  • зацікавлені у роботі для розвитку своїх місцевих громад;
  • готові запросити до співпраці і участі у тренінгах представників органів місцевого самоврядування своєї територіальної громади;
  • мають бажання брати активну участь у впровадженні реформ у своїй громаді та в Україні;
  • готових брати відповідальність за розвиток своєї громади.

 Перевага надаватиметься представникам:

  • об’єднаних територіальних громад;
  • населених пунктів з кількістю населення до 30 тисяч.

Для представників усіх областей буде проведено два триденні тренінги у жовтні-листопаді 2020 р. (дати і місце проведення вказуються нижче).

Під час тренінгів учасники дізнаються як ефективно налагоджувати комунікацію та співпрацю у громаді, а також як проводити аналіз проблем та потреб громади, яким чином залучати ресурси у відповідності до локальних потреб з метою покращення якості життя в громаді.

Навчальні модулі  будуть включати наступні теми:

  • налагодження ефективної комунікації з мешканцями громади
  • механізми участі у процесах прийняття рішень
  • аналіз локальної громади (її ресурсів та проблем)
  • основи підготовки проектної заявки
  • як будувати порозуміння у громаді.

 

Подаючи заявку на участь, кандидати беруть на себе зобов’язання взяти участь у повному обсязі у двох тренінгах запланованованих в рамках програми (два рази по 3 дні). Перевага надаватиметься учасникам, які подають заявку в складі групи: 2-3 представники громадського сектора. Очікується, що на другий з пропонованих тренінгів, учасники приїдуть спільно з 2-3 представниками органів місцевого самоврядування своєї громади.

Чому варто взяти участь у програмі «Успішні локальні громади»? Як учасник Ви:

  • актуалізуєте свої знання з механізмів комунікації та взаємодії поміж громадськістю та місцевою владою, проведення локального аналізу та діяльності на користь громади під час двох 3-денних тренінгів (жовтень-листопад 2020 р.);
  • зможете провести дослідження потреб та проблем своєї територіальної громади за підтримки експертів програми (грудень-cічень 2020 р.);
  • зможете обмінятись досвідом з представниками інших областей під час міжрегіонального форуму (лютий 2021 р.);
  • отримаєте можливість участі в навчальному візиті до Польщі (квітень-травень 2021 р.)
  • на конкурсній основі отримати міні-грант розміром до 1000 дол. на реалізацію власного проекту з метою покращення життя в громаді (планується виділити 8 грантів на реалізацію проектів з березня по червень 2021 р.).

 

Увага! У зв’язку з обмеженнями пов’язаними з пандемією COVID-19, можливе проведення частини заходів у форматі онлайн.

 

Для участі в конкурсі, просимо заповнити анкету онлайн для даної області:

  • Представники Донецької та Луганської областей – Дати першого тренінгу: 5-7 жовтня 2020 року (місце проведення: Краматорськ/Сєвєродонецьк): анкета онлайн: https://forms.gle/ybANsZXRioaJEGem7
  • Представники Черкаської області – Дати першого тренінгу: 9-11 жовтня 2020 року (місце проведення: Черкаси): анкета онлайн: https://forms.gle/8fNSSzkNm2Mrszbt5
  • Представники Вінницької та Житомирської області – Дати першого тренінгу: 30 жовтня – 1 листопада 2020 року (місце проведення: Вінниця): анкета онлайн: https://forms.gle/BnVgCBuxHv66bRN88.

 

Друга серія тренінгів проходитиме в листопаді 2020 р. Точні дати будуть вказані після першого тренінгу.

 

Термін подання заявок – до 22 вересня 2020 р.

Участь у тренінгах (проїзд, проживання та харчування) повністю покривається за рахунок організаторів. Усі учасники конкурсу будуть поінформовані про результати відбору до 27-го вересня 2020 року.

За додатковою інформацією звертайтесь до:

Юрія Степанця, [email protected], тел. 0679607264

Анастасії Прокопенко, [email protected],  тел. 0957665277.

Проект реалізується за підтримки Національного фонду в підтримку демократії, а також в рамках Програми Study Tours to Poland, яку реалізує Фонд «Лідери змін» з коштів Польсько-Американського Фонду Свободи.