Об’єднання батьківських громад Лиманіського сільського дитячого садка «Струмочок» задля його порятунку від руйнування

Об’єднання зусиль територіальної громади у вирішенні проблем енергоефективності Лиманівського ДНЗ, шляхом організації освітньо-культурних заходів з енергоефективності як для батьків так і для вихованців садочку та проведення системних громадських зборів із залученням жителів села, місцевого самоврядування, бізнесу для обговорення та вирішення проблематики енергоефективності закладу.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Лиманівський дитсадок «Струмочок» — є центром у формуванні основ особистості 75 дітей села, забезпечення їх всебічного розвитку відповідно до потенційних можливостей. Дитячий садок виступає базою для соціалізації дітей, їх дошкільної підготовки та формування базових комунікативних навичок, що є невід’ємною складовою сучасної особистості.

У садочку тривалий час після проходження дощів чи танення снігу поступово руйнувалася стеля, призводячи її осипання та цвітіння шкідливими для дітей і дорослих грибками. Результатом даних обставин було періодичне закриття багатьох кімнат на косметично-ремонтні роботи. Взимку стеля була одним з найбільших джерел втрати тепла приміщень садка, що збільшує витрати для обігріву.

Щоб запобігати вищесказаним нещастям, адміністрація закладу під час дощів та заметіль снігом завжди піднімалася на дах закладу підставляючи під більш ерозійними місцями ємкості для збору води або взимку за допомогою батьків збирала та виносила сніг. Проте дані заходи не завжди є ефективними та безпечними для життя, а великих коштів для вирішень даної проблеми на жаль у закладу не було.
Заради безпеки і комфортного виховання 75 дітей садочку був реалізований відповідний Проект.

За який час було реалізовано ініціативу
4 місяці (з 08 липня по 10 листопада)

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
У рамках Проекту, відбулося проведення ремонтних робіт дахового покриття дитячого садку, а також були виконані наступні освітні та соціально важливі завдання:
Створена робоча група проекту із адмінстрації дитячого садка, батьківського комітету і членів Організації, метою якої було залучення експертів, які б допомогли навчитися ефективно оцінювати всі можливі варіації підтримки проекту. Робота даної групи змогла об’єднати людей різних за стилем життя, заради досягнення єдиної цілі;

2. 05 вересня на території Лиманівського дитячого садка «Струмочок» за допомогою робочої групи, відбувся перший тренінг «Школи енергоефективності» по проектному менеджменту для сільських громад. До участі у заході були запрошені представники закладів освіти: дитячих садочків та шків, а також представників будинків культури та небайдужих, активних батьків, мешканців сіл Лупарево і Лимани. Тренерами з проектного менеджменту виступили фахівці із МО «Нова генерація» м. Херсон: Ольга Жукова та Оксана Глєбушкіна. За допомогою Школи і чудових тренерів, учасниками тренінгу було закладені основи трьох чудових соціально-важливих проектів, один із яких отримав фінансування від місцевого фонду фінансову підтримку. Роздаткові матеріали, канцелярські товари та організації кави-брейк було придбано за кошти Організації та батьківського комітету дитячого садка.
Другий тренінг був присвячений енергоефктивності соціальних муніципальних споруд та житлових будинків. Учасникам тренінгу, переважно батькам вихованців закладу, була надана інформація як заощаджувати енергію та власні гроші. Тренерами виступили члени Організації.
Протягом серпня-жовтня 2015 року були проведені ремонтні роботи із перекриття даху та утеплення 2-х веранд дитячого садка. Ремонтні роботи проводили фахові спеціалісти при допомозі батьків вихованців садка, членів Організації та волонтерів. Старий полопаний від часу шифер замінили на металевий профнастіл. У двох дитячих верандах замінили дерев’яні вікна на металопластикові і утеплили внутрішні стіни та стелю теплозберігаючими матеріалами. Проведені роботи допомогли нам не лише вирішити проблему батьків і адміністрації садочку, щодо дощової погоди та заметілі, але вже у цьому році відчути як на собі, так і у цифрах, на скільки стало тепліше у садочку і на скільки енергоефективно іде його опалення.
23 жовтня робочою группою проекту було організований своєрідний круглий стіл за технологією «Всесвітнє кафе». До заходу було запрошено батьківський комітет — громадськість – бізнес та владу для обговорення питання щодо залучення інвестицій і розробок нових проектів задля покращення умов перебування вихованців садочку у його стінах.
Так, в ході роботи було запропоновано декілька чудових ідей, які вже опримали ресурси для реалізації. Так, у садочку у 2016 р. буде замінена електропровідка і вже замінені старі розжарювальні лампи на люмінесцентні, також влітку буде облаштований новий котел на твердому топлеві (пелетах), з метою економії невідновлюючих енергоресурсів і швидкого нагрівання кімнат садка. Роздаткові матеріали, канцелярські товари та організації кави-брейк було придбано за кошти Організації та батьківського комітету дитячого садка.
6. 09 листопада в Лиманівському дитячому садку пройшло чудове свято «День осені», який сиволізував підведення підсумків проекту. Захід проходив у форматі веселих дитячих ігор та урочистого нагородження друзів дитячого садка, волонтерів та меценатів, листами подяки та грамотами. Проект був реалізований за підтримки Посольства Німеччини в Україні, ЄС в рамках проекту CLEEN, Лиманівської сільської ради, батьківського комітету садка.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Вирішення проблеми дозволило об’єднати батьків 75 вихованців садка та на базі цієї ініціативної групи створити діючу ефективну соціально відповідальну громаду. Кожен із учасників Проекту пройшов освітню теоретично-практичну програму «Школи енергеефективності», підвищивши обізнаність кожного у питання економії енергоресурсів, заощадження коштів та як правильно розробляти проекти для подальшого кращого життя громади села. Результатом Проекту стане комплексне переоснащення садка у відповідності до стандартів енергозбереження, прецедент взаємодії громади з представниками самоуправління та бізнесу в сільській місцевості.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Учасники робочої групи Проекту підвищать свої вміння в організації освітніх, публічних заходах та будівельних роботах;
Налагоджена співпраця між ГО «КСР «Південна ініціатива», адміністрацією дитячого садка та батьками заради подальшої діяльності в області енергоефективності та інших проектів направлених на розвиток дитячого садка.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
В рамках проекту буде створена сильна ініціативна група батьків, яка у майбутньому своїми новими знаннями і зусиллями зможе правильно аналізувати проблеми, розробляти шляхи рішень та реалізувати проекти як енергоефективного так і соціального спрямування заради, того, щоб їх діти навчалися у теплих, комфортних приміщеннях садочку і мали змогу цікаво, пізнавально проводити своє дозвілля.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Не боятися реалізовувати різноманітні проекти у сільських громадах, оскільки там живе дуже багато активних, відповідальних людей, які підтримуватимуть вас.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Так, особливо в питаннях організації освітніх заходів з енергоефективності та комунікативності і роботи з сільськими громадами.
Також наша Організація має напрацювання програм і роздаткових матеріалів з енергоефективності для приватних будинків у сільській місцевості.

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
Краща ініціатива у сфері місцевого розвитку

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
ГО «Клуб сталого розвитку «Південна ініціатива»

Контактні дані організації:
Сікаленко Віктор, +380637851087, ecohub.com.ua, [email protected], www.southinitiative.com.ua,www.facebook.com/csd.south.initiative

Назва успішної ініціативи:
Об’єднання батьківських громад Лиманіського сільського дитячого садка «Струмочок» задля його порятунку від руйнування