В рамках кампанії Атестація депутатів місцевих рад, яка охоплює сімнадцять областей України Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України» презентувала результати персонального оцінювання діяльності депутатів Одеської міської ради за 2018 рік.
Нагороду найбільш відповідальний депутат Одеської міської ради 2018 року отримали: Ольга Квасніцька, Лілія Леонідова, Ганна Позднякова. Зазначені депутатки отримали максимальні 5 балів за результати своєї діяльності як в оцінювання за об’єктивними показниками, так і за оцінками експертної спільноти міста Одеси.
Як повідомив під час публічної дискусії 24 травня Анатолій Бойко, голова Одеської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України», за результатами оцінки за об’єктивними показниками також 5-ки отримали Оксана Гончарук, Олексій Єремиця, Олександр Іваницький та Вадим Терещук.
При цьому більшість депутатського корпусу (41 депутат з 64) отримала позитивні оцінки – «4» і «5» балів. Майже третина депутатів (17) отримали посередню оцінку – «3 бали». Жоден депутат не отримав максимально низьку оцінку «1 бал», а «2 бали» здобули шестеро депутатів: Олександр Александрочкін, Петро Іонов, Вадим Іоргачов, Олексій Кісловський, Ілля Мозолєв, Тетяна Плаксій.
Анастасія Матвієнко, керівник проектів Одеської обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України», зазначила, що у порівнянні з минулим роком в цілому депутатський корпус Одеської міської ради покращив свої результати. Загальне покращення показників відбулось за рахунок підвищення персональних оцінок окремих депутатів. Так, частина депутатів актуалізувала та надала більш повну інформацію про себе на депутатському порталі міста, зокрема дані щодо громадських приймалень. Також збільшилася кількість депутатів, які стали більш дисципліновано відвідувати засідання сесій та постійних комісій. Окремо варто зазначити, що у порівнянні з минулим роком на 30% збільшилася кількість обранців, які оприлюднили свої звіти про депутатську діяльність. Відповідно збільшилася й кількість депутатів, котрі отримали «4 бали»: з 24-х у минулому році до 34-х, і навпаки, зменшилась кількість депутатів, які в цілому демонструють негативні тенденції в забезпеченні відкритості та прозорості своєї діяльності: «3 бали» мають 17 депутатів, тоді як минулого року таких було 25, і з восьми до шести обранців скоротилася кількість тих, хто отримав «двійки».
«Оцінки поліпшуються, як і самі критерії. Якщо перший рік були питання до критеріям, то вони покращуються. Дуже добре, що я отримав від вас не тільки оцінку, але і що можна робити краще. І підвищило б відповідальність і експертів, якби вони також давали свою думку. Особливо для депутатів, які отримали низькі оцінки», – зазначив депутат Одеської міської радиВадим Терещук.
«Експерти виходили не тільки з особистої оцінки, але і з фракційної приналежності і голосувань в залі», – зазначив політолог Геннадій Чижов. Його підтримав керівник Інституту політичної інформації Павло Колотвін, який зазначив, що оцінки знижують часто і за голосування по суперечливим питанням.
При цьому депутат Одеської міської ради Оксана Гончарук прокоментувала, що у всьому світі саме робота експертів, визнаних професіоналів, визнана найбільш ефективною.
Детально з результатами оцінювання можна ознайомитись за посиланням
Докладніше про громадську кампанію «Атестація депутатів місцевих рад», про те як, здійснюється оцінювання та про його результати можна дізнатись на сайті організації
За постійними оновленнями кампанії можна слідкувати:
В соціальній мережі Facebook на сторінці «Місцеві депутати. Атестація»
З червня 2019 – на платформі Атестація депутатів місцевих рад
В розділі «Атестація місцевих депутатів» на інформаційному ресурсі «Ізбірком»
Громадська кампанія «Атестація депутатів місцевих рад» спрямована на сприяння вирішенню проблеми низького рівня відкритості, прозорості та підзвітності виборцям депутатів 23 місцевих рад з 17 областей України, а також підвищення поінформованості громадян про діяльність місцевих депутатів. Проект «Атестація депутатів місцевих рад» реалізується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» разом з партнерськими організаціями з 16-ти регіонів України за підтримки Національного фонду демократії (NED, США). У 2016 році апробація методології відбулася в місцевих радах Одеської області за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», з 2018-го року за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» відбувається розробка веб-платформи «Місцеві депутати. Атестація».