“Для того, щоб запустити глобальні зміни, потрібно діяти локально”, – Тетяна Дурнєва

Рубрика “П’ять питань до” – це короткі інтерв’ю на актуальні теми із людьми, які на власному прикладі щоденно демонструють позитивні зміни у своїй громаді, організації, у цілому Україні.

Сьогодні ми публікуємо інтерв’ю із Тетяною Дурнєвою, Виконавчою директоркою ГО “Громадський Холдинг “ГРУПА ВПЛИВУ” (місто Київ).

 

Які головні виклики сьогодні стоять перед громадянським суспільством?

Я бачу головним викликом не тиск з боку влади та небезпеку щодо погіршення законодавства, а невміння самих громадських організацій об’єднуватися.  Найбільша проблема громадського сектору, на мою думку, – це нездорова конкуренція, коли замість поступу до спільної мети перемагають амбіції та починаються змагання за ресурси (інформаційні, владні, людські, фінансові).

Чому важливо робити більший акцент на розвиток громад сіл та малих містечок?

Великий шлях починається з маленьких кроків. Для того, щоб запустити глобальні зміни, потрібно діяти локально.

Які громадські ініціативи та активності, на Вашу думку, зараз необхідно втілювати в Україні?

Лише те, що викликає вогонь в очах та тепло в душі, варто втілювати в життя. Якщо воно вам не горить, ви не запалите інших. Тоді і не треба починати. І в кожного це буде своя історія.

Як сьогодні досягти більшої ефективності низових громадських ініціатив в Україні?

Через навчання. Поширення досвіду, обмін кращими практиками, не соромитися питати та не лінуватися системно працювати, в першу чергу, над собою.

Ваша порада до ініціативних груп громадян та ГО, які тільки розпочинають свою діяльність у локальних громадах.

Вірити, що зміни можливі. Знати, що якщо ідея прийшла в вашу свідомість, це означає, що у вас є всі необхідні ресурси для втілення цієї ідеї в життя.

 

У матеріалі використані фото із фейсбук сторінки Тетяни Дурнєвої, Української школи політичних студій/Ukrainian school of political studies та Інституту суспільно-економічних досліджень