Розпочинається проєкт Життя на межі миру: від громадських ініціатив до громадської безпеки громад

Цим коротким повідомленням хочемо поінформувати громадськість про початок діяльності проєкту, реалізацією якого здійснюватиме спілка «Громадські ініціативи України», яка має більш як 10-річний досвід у розвитку та підтримці громадських ініціатив на локальному рівні.

До спілки входять 25 громадських організацій майже з усіх областей України. Спілка володіє власними розробками тренінгових курсів, що спрямовані на розвиток громадянської освіти та громадської активності, втілення в життя різного роду інструментів участі у співпраці з органами місцевого самоврядування, а також має більш як 10-річний досвід проведення та супроводу мінігрантових проєктів та ініціатив. Починаючи з 2015 року мережа «Громадські ініціативи України» активно працює на території Донецької та Луганської областей для розвитку громадянського суспільства та активізації громад. До проєкту буде залучено регіонального партнера (ГО «Точка доступу»), який багато років працює з громадами Донецької та Луганської області.

У цьому проєкті ми хочемо акцентувати важливість для зміцнення громадянського суспільства України активної діяльності невеликих організацій, що діють на локальному рівні та мають міцний зв’язок з жителями та підтримати їх діяльність.

В рамках проєкту передбачено ряд заходів, які допоможуть у розвитку місцевим ініціативам та неурядовим організаціям. Першими заходами в проєкті буде проведення у першій половині липня двох конференцій «Життя на межі миру: від громадських ініціатив до громадської безпеки громад» для представників громад Донецької та Луганської областей.

Ми сподіваємось, що під час проведення двох чотириденних «Шкіл громадських ініціатив: громадські ініціативи для громадської безпеки» їх учасники отримають знання та навики, які допоможуть їх громадам розвиватись ефективніше.

Безумовно, дуже важливим компонентом проєкту буде проведення трьох навчальних поїздок для громадських активістів в м. Кременчук, Херсон та Львів. У Кременчузі учасники зможуть ознайомитись з діяльністю молодіжних ініціатив, у Херсоні є дуже хороший досвід впровадження в життя міста гендерної політики, у Львові є дуже цінний досвід ефективної взаємодії неурядових організацій та громадських ініціатив з місцевим самоврядуванням.

В рамках проєкту буде обрано 10 громад, які зможуть провести аналіз своїх проблем, вибудувати пріоритети та з допомогою менторського нагляду досвідчених експертів з неурядових організацій, які входять в мережу «Громадські ініціативи України», спробувати знайти шляхи їх вирішення.

Заключним компонентом проєкту буде проведення заключної конференції, де будуть проаналізовані результати проєкту, учасники зможуть поділитися своїм досвідом та досвідом подолання проблем у своїх громадах.

Важливим моментом даного проєкту є загальноукраїнський контекст, яким ми привносимо завдяки активній участі та залученню членських організацій спілки «Громадські ініціативи України» (25 організацій, які є професіоналами у різних сферах: екологія, права людини, безперервна освіта та освіта дорослих, проведення досліджень та аналітика, надання соціальних послуг, тощо). Завдяки залученню в проєкт учасників з інших регіонів України будуть створені передумови формування міжрегіональної коаліції чи мережі.

Проєкт реалізується  в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.

Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.