Поетична студія «Поетична майстерня «Ліра»

Причиною, що спонукала виникнення ідеї утворення поетичної студії стало наявність серед членів групи здібних літераторів, які прагнули творити  і вдосконалювати власний поетичний рівень через зустрічі поетів, їх спілкування,обмін досвідом. 

Поетична майстерня «Ліра»» проводить регулярні зустрічі поетів, під час яких відбувається прослуховування нових поезій, створених учасниками, їх обговорення, теоретичні заняття. Проведення силами учасників студії поетичних вечорів та заходів,  спрямованих на популяризацію поезії та української мови, відзначенню ювілеїв та пам’ятних дат  відомих поетів України різних часів; ведення поетичної сторінки на блозі групи «Творчі ініціативи»; сприяння та допомога учасникам у долучені до поетичних конкурсів та фестивалів різного рівня до міжнародного включно.

За весь час існування студії було проведено кілька десятків творчих засідань та теоретичних занять; заходів, присвячених творчості Тараса Шевченка, Павла Тичини, Лесі Українки, Василя Симоненка, Ліни Костенко, Бориса Олійника  та інших метрів української поезії та літератури; організовано вечори поезії у приміщенні Центральної спеціальної бібліотеки для сліпих ім.М. Островського та об’єднанної редакції періодичних видань УТОС «Заклик» у Києві, гостями та вдячними слухачами яких стали десятки киян, членів  групи «Творчі ініціативи» та інших організацій, читачі бібліотеки та УТОСу. Члени студії неодноразово виступали перед пораненими воїнами у шпиталях.  Проведено жалібний захід, присвячений пам’яті Бориса Олійника. Члени  поетичної студії брали участь у таких фестивалях та конкурсах, як «Поетичний рушник», «Неспокій серця», «Ми у тебе є, Україно», у концертах на сцені Київського академічного драматичного театру на Подолі ,  виступали зі своїми поезіями у на заходах у Чернівцях, Шепетівці та інших  містах України.   Читаючи твори класиків поети – учасники студії не лише глибше пізнавали їх творчість, але і засвоюючи твори геніїв на їх прикладі, вдосконалювали власну майстерність, разом із тим  уникаючи їх примітивно-шаблонного наслідування. Теоретичні заняття  творчо збагатили поетів та сприяли підвищенню їх майстерності.

Чисельність членів поетичної майстерні „Ліра” протягом часу її роботи  – 11 осіб.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Члени поетичної майстерні „Ліра”  протягом її роботи посідали призові місяці на конкурсах та фестивалях. Так, Євгеній Познанський двічі посів  друге місце на фестивалі «Поетичний Рушник», став переможцем фестивалю «Ми у тебе є, Україно» та дипломантом фестивалю «Неспокій серця», Світлана Проніна у 2018 р. посіла друге місце на фестивалі «Поетичний рушник» (номінація «Поезія для дітей»), Микола Криндач на цьому ж фестивалі у 2017 р. став третім у номінації «Гумор».  Члени студії друкувались у різних періодичних виданнях, а Євгеній Познанський («Моя роскошь», 2017 р.) та Микола Криндач («Відверто кажучи», 2019 р.) видали  власні нові збірки поезій. 
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Участь у роботі поетичної студії допомогла усім учасникам збагатити власні знання та майстерність, сприяла гуртуванню поетів-однодумців,  допомогла повірити у власні сили, знайти свого читача, взяти участь у  літературних змаганнях, успіх у яких допоміг митцям повірити у себе. 
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Поетична студія продовжує активно працювати. Навіть  хвороби та інші негаразди у особистому житті учасників не змогли перешкодити її роботі. До роботи студії долучилися нові члени, які самі у попередній період не писали, але закохалися у поезію. Члени групи значно підвищили свій  рівень, збагатившись знанням щодо поетичного слова.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Сміливо висловлювати власні ідеї та пропозиції, не боятися залишитися у меншості. Починати втілення у життя власної ініціативи навіть якщо однодумців зовсім мало. Перші вдалі кроки  приведуть до вас нових соратників та однодумців.

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Незалежна координаційно-дослідна група „Творчі ініціативи” (НКДГ „Творчі ініціативи”) (м.Київ), автор ініціативи – Євгеній Познанський
Контактні дані організації Керівник організації – Василенко Олена Анатоліївна
моб. 067-277-94-21
Ел.пошта: [email protected]
Блог:https://creatinitiative.blogspot.com/
Автор ініціативи – Познанський Євгеній
моб.066-387-92-25, 098-615-17-96
Назва ініціативи Поетична студія «Поетична майстерня «Ліра»

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».