Організація групових заходів різного направлення

Ідея ініціативи полягає в інтеграції, адаптації та соціалізації осіб з інвалідністю різних нозологій (зокрема, з вадами зору) в суспільство засобами культури, розширення їх кругозору, підвищення життєвої активності та зміцнення товариських зв’язків усіх членів організації. Ми проводимо групові заходи різноманітного напрямку (екскурсії, поїздки вихідного дня, організація свят (автор ініціативи – Федорова Олена), робота гуртків ДПМ, організація виставок ДПМ, проведення різноманітних майстер-класів, літературна діяльність (автор ініціативи – Познанський Євген), участь у науковій та соціально-громадській діяльності тощо)

Кожний член організації вибирає напрям реалізації свого потенціалу – організація екскурсій містом, поїздок вихідного дня, виставок ДПМ, проведення різноманітних майстер-класів, організація свят, ведення блогу організації, проведення літературних читань, організація концертів та ін.). До наших заходів долучаємо усіх бажаючих – читачів Центральної спеціальної бібліотеки для сліпих ім.М.Островського, членів УТОСу, волонтерів, громаду. Заходи реалізуємо за рахунок власних коштів та благодійної допомоги.

Усі заходи реалізується на постійній основі протягом календарного року: у 2017 р. відбулося 74, у 2018 р. – 70, у I півріччі 2019 р. – 49 заходів різного напрямку.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?

Розширення кругозору, укріплення товариських зв’язків між членами організації та взаємодопомога у складних життєвих обставинах, підвищення самооцінки, впевненість у своїх силах, залучення нових членів до організації.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?

Усі заходи, які проводяться, мають позитивний та глибокий ефект для членів організації, як для тих, що мають інвалідність, так і для людей без інвалідності. Заходи спрямовані на розкриття творчого потенціалу кожної особистості, підвищення самооцінки, розширення бази знань, поліпшення дружніх стосунків між членами організації, взаємодопомоги та залучення нових членів організації. Охоплення заходами протягом року – 100%.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?

Щороку збільшується кількість напрямків реалізації ініціатив, розширюється їх географія.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах

Необхідно чітко усвідомлювати цілі та напрямки втілення ініціатив, підібрати групу по кожному напрямку роботу (можна і сумістити декілька напрямків), яка складається з 3-5 зацікавлених осіб (т.зв. актив) та чітко визначити терміни їх реалізації.

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Громадське об’єднання „Незалежна координаційно-дослідна група „Творчі ініціативи” (НКДГ „Творчі ініціативи”) (інтегрована група  – особи з інвалідністю різних нозологій, зокрема, з інвалідністю по зору, а також особи без інвалідності) (м.Київ), автор ініціативи – Василенко Олена
Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо) Керівник організації – Василенко Олена Анатоліївна
моб. 067-277-94-21
Ел.пошта: [email protected]
Блог:https://creatinitiative.blogspot.com/
Назва ініціативи Групові заходи різноманітного напрямку (екскурсії, поїздки вихідного дня, організація свят (автор ініціативи – Федорова Олена), робота гуртків ДПМ, організація виставок ДПМ, проведення різноманітних майстер-класів, літературна діяльність (автор ініціативи – Познанський Євген), участь у науковій та соціально-громадській діяльності тощо)

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».