Баркемп «ЛуцькART: стратегії, менеджмент, спільні дії» об’єднав людей та ідеї зі всієї країни

 

Спілка «Громадські ініціативи України» та ГО «Принцип» 24 листопада організували в Луцьку унікальну та щиру розмову про культуру та активізм. Вперше в Луцьку захід проходив у форматі баркемпу (неформальної конференції), яка зібрала учасників з Одеси, Кропивницького, Києва, Дружківки, Львова, Рівного, Харкова та зі всієї Волині.

Олександр Фоменко (художній керівник Театру переселенця) навів приклади неймовірних ініціатив, які робить їх команда і поділився успіхом фільму «Школа №3» (фільм про підлітків міста Миколаївка на Донеччині, який отримав гран-прі міжнародного фестивалю Берлінале). Михайло Журавель (Одеський культурний центр) говорив про театральний фестиваль як комерційний проект та ділився секретами організації свого фестивалю «Молоко».

Сергій Пронкін, голова ГО «Нова Дружківка» розповів про величезну роботу організації – урбаністика, культурні ініціативи, нестандартні ініціативи з декомунізації та історичної пам’яті. Учасники баркемпу з подивом дізналися, що за останні пару років у Дружківці побували такі виконавці як Онука, Один в Каноє, Константін, O’Torvald та інші відомі гурти. Подивіться, як це відбувалося у 2016 році!

Представниця центру Шептицького УКУ, Лідія Шигимага, розповіла про центр, культурні проекти УКУ та поділилася досвідом як повинні функціонувати сучасні бібліотеки. Ірина Ткаченко з Кропивницького презентувала ініціативу «Мости до міста», розказала як вони з колегами та друзями шукають різні форми розуміння і вивчення свого міста, які виклики поставила перед ними нова назва. Також Ірина розказала про можливості програми національних обмінів для візитів менеджерів культурних (і не тільки) проектів.

Активіст з Одеси Денис Лаврентьєв, менеджер проекту «ARCH F6» презентував унікальний підхід до збереження історичних пам’яток – оцифрування за спеціальною технологією, що дозволяє повністю зберігати вид будівель та їх частин для подальшого відновлення саме в такому вигляді, як вони були. Важливо, що робиться це за участі багатьох волонтерів.

На фото учасники баркемпу із захватом роздивляються віртуальну реальність, що виникає зі звичайної листівки

В кінці дня була дуже відверта розмова про складність «не форматних» культурних заходів, про джаз, роботу з місцевою владою, розуміння своєї аудиторії та сили. Віктор Грисюк, який крім того, що представляє організацію «Принцип», ще організовує джазовий фестиваль в Луцьку та Олена Шульга, арт-директорка фестивалю «Art Jazz» в Рівному ділилися не тільки успішними історіями, але і «факапами в стилі джаз», за що учасники були дуже вдячні.

Після першого баркемпу зрозуміло, що такі заходи потрібні в Луцьку і далі, тому учасники домовилися зустрітися на наступний рік в розширеному складі. А тим часом 26 листопада ГО «Принцип» та Спілка «Громадські ініціативи України» запрошують всіх на шоукейс «Луцьк АРТ», де можна буде відчути, чим живе Луцьк культурний. Захід відбудеться в РЦ «Промінь» та має зібрати різні мистецькі середовища міста. Подія у фейсбуці за посиланням