Стерилізація – гуманний метод зменшення кількості безпритульних тварин

За час нашої діяльності стерилізовано більше ніж 2 тис. тварин, більша кількість з них вже не безпритульні, їм знайдено господарів. Ті що були випущені на своє місце знаходження не здатні до розмноження, тим самим призупинене зростання кількості новонароджених безпритульних тварин.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Причина – дуже велика кількість безпритульних тварин на вулицях міста, не усвідомлення мешканців міста, що таке стерилізація і для чого це робити

За який час було реалізовано ініціативу
Реалізація триває і досі на постійній основі

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
На постійній основі виконується стерилізація безпритульних тварин (собак, котів). Залучаються мешканці міста – допомагають з транспортними засобами для перевезення тварин до клініки, беруть на перетримку після операції, доглядають за тваринами; допомагають на час післяопераційної перетримки тварини наповнювачами, їжею, кормом, ліками. ГО проводить заходи – акції, де розповідають про ціль ініціативи, дають роз’яснення щодо стерилізації, своєї діяльності, ведеться інтернет-сторінка, де можна побачити тварин, які потребують допомоги, вибрати собі собаку чи кота, стати волонтером. Водночас, волонтери ГО допомагають скаліченим тваринам, постраждалим від людської жорстокості.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді?
Значно зменшилося кількість скарг на кількість безпритульних тварин, які групуються у зграї та стають агресивними. Також люди почали розуміти, що стерилізація необхідна, це не примха волонтерів, а найкоротший гуманний шлях до зменшення кількості безпритульних тварин.

Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя?
Нові знайомства, нові обличчя, впевненість в тому, що добрих та небайдужих людей більшість. Впевненість у своїх силах, у діях, в тому, що захищаючи безпритульних тваринок, даємо їм надію на краще життя.

Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла?
Ініціатива безстрокова, проводиться на постійній основі з 2009 року. Допомагаючи беззахисній тварині, людина стає більш людянішою в нашому заклопотаному середовищі. Більшість людей змінюю свою думку на позитивне ставлення до тварин.

Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах
Будьте впевнені у своїй справі, в добрих намірах, які ви прагнете здійснити.

Чи може Ваша організація (ініціативна група) виступити консультантом або експертом, якщо до вас звернеться інша організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?
Ми можемо передати свій досвід по програмі стерилізації тварин та зменшення кількості безпритульних тварин гуманними методами

****************************************************************************************************
Довідкова інформація про ініціативу:

Номінація, в якій бере участь ініціатива:
краща ініціатива у сфері екології та охорони навколишнього середовища

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи:
Чернігівська Міська Громадська Організація «Зоошанс», автор Іскра Юлія Михайлівна

Контактні дані організації:
Іскра Юлія Михайлівна, моб. тел..: 0936190896; [email protected]; vk.com/zoochance

Назва успішної ініціативи:
Стерилізація – гуманний метод зменшення кількості безпритульних тварин

Facebook Comments

Коментувати

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *