Інтегративний концерт «Світ великих сердець»

Запорізька обласна громадська організація «Флоренс» з 2009 року намагається привернути увагу суспільства до проблем людей з інвалідністю й виступає за дотримання їх прав на усіх рівнях. Адже ступінь входження людей з інвалідністю в суспільство виступає своєрідним індикатором його цивілізованості.

У грудні 2009 року ЗОГО «Флоренс» ініціювала перший міський інтегративний захід «Світ великих сердець» де на одну сцену на рівні зі школярами та вихованцями творчих студій вийшли діти з інвалідністю. Тепер «Світ великих сердець» – це щорічний захід, який, зазвичай, відбувається у квітні місяці.

Свято складається з двох частин. Перша частина це ігротека, на якій всі бажаючі можуть прийняти участь у цікавих іграх та конкурсах, організованих веселими аніматорами. Саме це об’єднує людей, незалежно від їх можливостей та особливих потреб. Друга частина – концерт від талантів міста Запоріжжя та області в якому беруть участь діти з інвалідністю та звичайні. Цей захід прагне довести, що талановитим може бути кожен. Щороку збільшується кількість «спільних» номерів – коли на сцену з творчим номером виходять одночасно діти/ молодь з особливими потребами та звичайні юні таланти.

Активна підготовка до свята розпочинається за 2-3 місяці до початку: формуються списки учасників, волонтерів, гостей; пишуться та розсилаються листи до органів місцевої та обласної влади; триває робота над пошуком спонсорів; укладається домовленість із місцем проведення свята.

За 3-4 тижні до початку заходу розсилаються запрошення гостям у місцеві школи, школи-інтернати, територіальні центри соціального обслуговування; у місцеві ЗМІ надсилаються анонси події; на сайті та у соціальних сторінках організації виставляється запрошення для мешканців міста та області.

Першою частиною свята є ігротека. Вона триває 45-55 хвилин (аби діти мали змогу погратись та поспілкуватись але не дуже втомитись). Ігротека – це від 35 до 50 підготованих локацій, на яких діти виконують певні завдання. На одних локаціях за виконання завдання учасники отримують фішки (приклади локацій: домалюй малюнок із зав’язаними очима; армреслінг; вгадай, що у мішку; лабіринт; розв’яжи вузлики на швидкість тощо). На інших локаціях – витрачають зароблені фішки (приклади локацій: заплітання косичок; малюнки хною; розфарбовування гіпсових магнітиків; створення браслетів тощо). Окремою локацією для обміну фішок є «лавка призів». На ній всі охочі можуть «придбати» цікаву канцелярію, розмальовки, книги, пазли, льодяники, м’які іграшки, які збирались силами волонтерів та на спонсорські кошти.

Друга частина – це концерт. Його тривалість також складає не більше 50-60 хвилин. Учасниками концерту є учні загальноосвітніх шкіл, музичних шкіл, шкіл-інтернатів, клієнти територіальних відділів надання соціальних послуг, вихованці творчих студій міста, клієнти громадських та благодійних організацій.

Не один наш захід не відбувався без підтримки волонтерів. Щороку кількість небайдужих мешканців міста змінюється. В середньому у підготовці та проведенні свята допомагають понад 40 людей. Здебільшого це студенти Запорізького національного університету, Національного університету Запорізька політехніка» та Економіко-правничого коледжу ЗНУ.

Статистика: за 10 років у святі прийняло участь 413 волонтерів; 699 талановитих хлопців та дівчат вийшли на сцену; було представлено 119 творчих номерів; на свято завітало 3303 глядачів з міста Запоріжжя та Запорізької області; створено 288 ігрових станцій перед концертом.

Які результати Ваша ініціатива принесла громаді? Після того, як фахівцями ЗОГО «Флоренс» вперше було проведено інтегративний концерт «Світ великих сердець», у місті зацікавились подібними заходами. Громадські та волонтерські організації запорізького краю почали організовувати різні масові заходи, присвячені приверненню уваги до потреб вразливих категорій населення.
Що на Вашу думку дала ініціатива тим, хто її втілював в життя? Студенти та волонтери, які брали участь у заході змінювали своє ставлення до людей з інвалідністю, усвідомлювали важливість благодійності, відкривали для себе нові грані  професії психолога та соціального педагога.
Чи мала Ваша ініціатива своє продовження та які зміни вона принесла? Деякі з волонтерів брали за приклад наше свято та організовували свої заходи. Поступова зміна ставлення до дітей з інвалідністю, як талановитих, повноправних членів суспільства.
Ваші поради тим, хто хоче втілювати ініціативи у своїх громадах Чим більше однодумців та підтримки, тим легше просувати нові ініціативи.

Довідкова інформація про ініціативу:

Назва організації (ініціативної групи), автора ініціативи Запорізька обласна громадська організація «Флоренс»
Контактні дані організації [email protected]
http://florence.pp.ua
Руденко Олена (096) 188-17-85 znich118@gmail.com
Назва ініціативи Інтегративний концерт «Світ великих сердець»

 

Дана публікація розміщена в рамках всеукраїнського  конкурсу  «Краща громадська ініціатива України 2018», що впроваджується  Спілкою «Громадські ініціативи України».

Детальніше про конкурс за посиланням