Про розділ

Рейтинг
1.28

Всеукраїнська мережа «Громадські ініціативи України» вже більш як 7 років працює для розбудови громадянського суспільства в Україні на рівні місцевих територіальних громад. Для більш успішної та ефективної діяльності місцевих неурядових організацій та поширенню найкращих практик діяльності ми прагнемо створити своєрідний майданчик обміну ідеями, де неурядові організації та ініціативні групи могли б поділитись досвідом з успішної реалізації проектів чи ініціатив. Це може бути будь-який успішний з точки зору неурядової організації досвід, який, міг би об'єднати дві або кілька організацій, представити інноваційні методи роботи, або ж демонструвати залученість місцевих громаду до спільної діяльності з НУО.Мета, яку ми ставимо перед собою: створити комунікаційний майданчик для обміну найкращими ідеями у сферах активізації місцевих громад, вирішення місцевих проблем, створення між секторного партнерства, або ж запровадження інноваційних методів діяльності в роботі неурядової організації.Від імені всеукраїнської мережі «Громадські ініціативи України» просимо Вас коротко описати найбільш успішні ініціативи (проекти), які були реалізовані Вами (вашою організацією) і можуть бути продовжені як транскордонний проект або ж бути мультиплікувати в інших регіонах чи країнах Східної Європи (Україна, Росія, Польща, Молдова, Білорусь) із залученням Вас (Вашої організації) в ролі експертів.

Обсяг описаної практики не повинен перевищувати 1,5 сторінки тексту і коротко описувати такі основні характеристики:

Назва організації, автора ініціативи

Контактні дані організації (прізвище та ім’я координатора, телефон, електронна пошта, веб сайт тощо)

Назва успішної ініціативи (успішного проекту)

Цільова група (на кого була спрямована ініціатива)

Що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (як зявилась ідея, що було зроблено для реалізації проекту (заходу), як залучались місцеві жителі…)

Які результати були досягнуті (як ці результати можна виміряти, )

Як ви бачите можливе продовження вашої ініціативи, в тому числі в разі мультиплікування ініціативи в інших регіонах, іншими організаціями?

Чи можете ви виступити консультантом, якщо до вас звернеться організація за досвідом, який ви отримали при реалізації цієї ініціативи?

Додайте будь-ласка 3-4 фотографії, які б ілюстрували описану вами ініціативу, або лого вашої організації.Будь-ласка присилайте Ваші практики на адресу [email protected] з поміткою «Добрі практики», або публікуйте самі на сторінці Громадських ініціатив в Україні.

Адміністратори (1)

Модератори (0)

Модераторів не визначено

Читачі (5)

Sasha larysa alvina Natalitok Anna87
23 травня 2016

Авторський фотопроект «Сонячні діти. Перший дотик»

З 13 дітьми були проведені професійні фотосесії. 47 портретів надруковані за фінансової підтримки благодійників. Фотовиставка експонувалася в трьох виставкових залах Херсона, в Центрі Української Культури та Мистецтва Києва та виставковому залі Харкова. Було знято 5 сюжетів для телебачення, надруковано понад 10 статей в інтернет-виданнях. Були надруковані настінні і кишенькові календарі з фотографіями дітей з синдромом Дауна. За гроші від реалізації календарів куплені памперси і миючі засоби для дому маляток в Херсоні. 500 буклетів про синдром Дауна і діяльності ГО «Сонячні діти Херсонщини» були поширені серед гостей фотовиставки. В даний час розпочалася друга серія фотосесій соціального фотопроекту Олександра Андрющенко «Сонячні діти».

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
До цих пір невідомо, чому у здорових батьків народжуються діти з синдромом Дауна. Синдром Дауна є генетичною особливістю, це не хвороба, яку можна вилікувати. Синдром Дауна — генетична аномалія, від якої не застрахована жодна людина. Ні батьки, ні медичні працівники, як правило, не готові до народження такого малюка. Діти з синдромом Дауна є. І будуть народжуватися і далі. Тому завдання не ховатися, а привчати суспільство до того, що ми, сім'ї з дітьми з синдромом Дауна, живемо поруч, нас не треба боятися. Ми відкриті для спілкування і вносимо свою якусь частину в різнокольоровий і складний світ.

Найважче, з чим доводиться стикатися це нерозуміння проблеми тими, хто не стикався з нашими дітками. Нерозуміння того, що взагалі-то це дитина, який вже є, це маля, найбільше потребує маминої турботи, татової підтримки, повазі суспільства. На жаль, такий підхід, як ніби, дитина з синдромом Дауна — злоякісна пухлина, яку треба терміново видалити, до цих пір живий. Хоча і менше стає людей з такими установками з кожним роком.
Дуже важливим фактором адаптації сім'ї, в якій росте особливий дитина, є підтримуюча середа. Бути більше в контакті з рештою світу, не ховатися і не замикатися. Давати дитині більше свободи, ініціативи, які не випереджати його в діях, рятуючи і тягнучи на собі!

Проблема зміни ставлення до дітей з особливостями у розвитку, зокрема, з синдромом Дауна, може бути вирішена тільки шляхом привернення уваги до життя таких дітей і залучення в процеси їх соціалізації активних громадян суспільства.

Завдяки таким проектам, ми стаємо людянішими, добрішими, щире, і відкриваємо нові грані своєї душі. Саме так сталося і з фотохудожником Олександром Андрющенко. Він відразу відгукнувся на пропозицію голови організації подарувати дітям з синдромом Дауна фотосесію, яка перетворилась на фотопроект «Сонячні діти. Перший дотик».

За який час було реалізовано ініціативу
Березень 2015 – листопад 2015Читати далі →
?
23 травня 2016

Школа обізнаності «Особливі діти – звичайні можливості»

Спікерами у проекті стали провідні експерти України в цій галузі з Києва, Харкова, Львова, Херсона. Київські і харківські тренери взяли участь як волонтери (без гонорарів і винагород). Учасниками були запрошені фахівці з роботи з дітьми з синдромом Дауна з різних міст України, медичні працівники, батьки дітей з синдромом Дауна, студенти навчальних закладів, представники Департаментів обласної державної адміністрації: охорони здоров’я, освіти і науки, директори загальноосвітніх шкіл з Херсону та Херсонської області.

Низка семінарів, тренінгів та презентацій привернула увагу суспільства до проблем людей з інвалідністю; фахівці з роботи з дітьми з синдромом Дауна зможуть розробляти оптимальні програми занять, враховуючи вік і характер малюка; медичні працівники зможуть більш уважніше відноситися до дітей з синдромом Дауна та їх батьків; у молоді прокинулося бажання допомагати людям з обмеженими можливостями; батьки дітей з синдромом Дауна розкрили свій творчий потенціал і підвищили соціальну активність. Також фахівці по роботі з «сонячними» дітьми зможуть інтегрувати отримані знання в своїх містах і областях. Подібні проекти можна рекомендувати до реалізації в інших регіонах

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
До цих пір невідомо, чому у здорових батьків народжуються діти з синдромом Дауна. Синдром Дауна є генетичною особливістю, це не хвороба, яку можна вилікувати. Синдром Дауна — генетична аномалія, від якої не застрахована жодна людина. Ні батьки, ні медичні працівники, як правило, не готові до народження такого малюка. Діти з синдромом Дауна здатні до навчання і розвиваються трохи довше звичайних дітей. Головне, починати потрібно з самого народження. Фахівців, які працюють з дітьми цієї категорії, дуже мало.

ГО «Сонячні діти Херсонщини» провела круглий стіл «Стратегія раннього розвитку дітей із синдромом Дауна в Херсоні та Херсонській області», в результаті якого медичні працівники звернулися з проханням провести для них семінар з питань оголошення діагнозу і медичних аспектів здоров'я «сонячних» дітей. Після проведення нашою організацією семінару на тему «Особливості формування особистісної саморегуляції дітей з синдромом Дауна» з'ясувалося, що фахівцям не вистачає знань з питань розвитку та навчання таких дітей. Враховуючи всі потреби та побажання, ми створили проект «Школа обізнаності «Особливі діти — звичайні можливості».

За який час було реалізовано ініціативу
6 місяцівЧитати далі →
?
20 травня 2016

Форум «Включення людей з інвалідністю у процеси реформ»

Мета: сприяти створенню доступного середовища шляхом врахування потреб людей з інвалідністю під час втілення реформ та популяризації ідеї універсального дизайну у Вінницькій області.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Часто громадські організації людей з інвалідністю «варяться у власному середовищі» мало комунікують з соціумом, тому соціум не завжди обізнаний у їх потребах. Існує стереотипне уявлення щодо сприйняття доступності – що це потрібно лише людям з інвалідністю, але доступність –важлива для всіх. Тому й виникла ідея об’єднати бізнес, владу, громаду й створити спільний майданчик для візуалізації доступності, розкриття потенціалу пристосувань та універсального дизайну, та спровокувати до комунікації усі зацікавлені сторони.

За який час було реалізовано ініціативу
вересень 2015р.Читати далі →
?
19 травня 2016

Розвиток громади через Online конференції

Вивчаючи проблеми ми прийшли до висновку, що вивчити голів громад та голів громадських організацій без фінансових ресурсів можливо за допомогою Online зустрічей в Google+

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Голови громадських організацій та голови громад в сільській місцевості необізнані про конкурси та гранти міжнародних фондів та не в змозі займатися сталим розвитком своєї громади.

За який час було реалізовано ініціативу
2013-2015 роки

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
З початку наша громадська організація, підписала договір з Польською громадською організацією 1Медіа Poland розташованою в Варшаві на супровід Online зустрічей. За два роки ми провели біля 100 Online конференцій з головами громадських організацій, головами органів місцевого самоврядування та активістами з більше 20 країн світу. www.youtube.com/watch?v=WH_8aihx0egЧитати далі →
?
18 травня 2016

Запорізька обласна громадська організація власників житла «НАШ ДІМ»

Мета діяльності – формування свідомості ефективного власника житла та свідомості енергозбереження та енергоефективності серед мешканців багатоквартирних будинків.
Основні напрямки роботи:
  • створення ефективного власника житла (ОСББ, Асоціації ОСББ, ОСН);
  • сприяння створенню конкурентного середовища в сфері надання житлових послуг;
  • проведення інформацйійно-просвітницької діяльності з питань енергозбереження та енергоефективності у багатоквартирних будинках;
  • співпраця зі ЗМІ;
  • проведення учбово-методичної заходів для підвищення професійного рівня голів правлінь та бухгалтерів ОСББ і ЖБК;
  • розвиток організації, співпраця з громадськими та міжнародними організаціями.


Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Причина ініціативи — бажання допомогти мешканцям міста стати ефективними власниками будинку, створити комфортні умови проживання в своїх будинках. Для реалізації цієї мети виникла ідея створити Центр просвіти, де мешканці міста можуть щоденно отримувати консультації з питань створення та життєдіяльності ОСББ, впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів у багатоквартирних будинках.

За який час було реалізовано ініціативу
З жовтня 2014 року по грудень 2015 рокуЧитати далі →
?
17 травня 2016

Перша благодійна торгова платформа “Мурахи”

“Мурахи” (murahy.com) — перша в світі інноваційна благодійна торгова платформа, що призначена для збору коштів на благодійність. Так як у державі немає достатньої кількості коштів для вирішення першочергових потреб, новітні інструменти платформи направлені на допомогу “без грошей” і можуть вирішувати найбільш актуальні соціальні потреби та допомогає благодійним та громадським організаціям забезпечувати себе додатковим фінансуванням для реалізації своїх проектів.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Ідея платформи “Мурахи” зародилася під час Майдану, коли країна саморганізувалася і кожен невпинно допомогав кожному. У той момент вся країна була схожа на великий мурашник – хтось ніс на Майдан речі, інші несли їх на передову, хтось привозив харчі, хтось готував з них їжу. З початком війни, проблем у країні не поменшало, а навпаки стало більше, фінансування на їх вирішення не вистачало. Тому був створений інструмент – платформа за допомогою якої, будь хто може стати благодійником, навіть не маючи фінансової змоги допомагати.

За який час було реалізовано ініціативу
6 місяців — розроблена технічна складова
11 місяців — юридична частина роботи платформи
1 місяць був проведений офіційний запуск платформиЧитати далі →
?
17 травня 2016

Підтримай творчість своїх земляків

Мета проекту — створити умови для здійснення творчої поїздки учасників народного хору Веселинівського районного Будинку культурив м. Київ для участі у зйомках телевізійних програм Першого національного каналу до різдвяних свят та програми “Фольк мюзик”.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
17 серпня 2015 року творча група Першого національного каналу українського телебачення прогами “Фольк мюзикл” на чолі з ведучою програми співачкою Оксаною Пекун відвідала смт. Веселинове, здійснили зйомки та запросили народний хор Веселинівського РБК на зйомки двох програм. Це велика честь для колективу представляти на українському телебаченні культуру Веселинівщини та Миколаївщини.

Народний хор створений у 1983 році і ось вже на протязі більш як 30-ти років дарує своєму глядачу радість спілкування з українською піснею. Хор є неодноразовим переможцем обласних конкурсів та фестивалів народної творчості. Учасники хору — закохані в пісню люди, які зберігають пісенну творчість нашого краю. І ця поїздка стане для них як заохочення за їх творчу роботу.

За який час було реалізовано ініціативу
Жовтень 2015 р. – березень 2016 р.Читати далі →
?
16 травня 2016

Творимо світ рівних можливостей

Шляхом залучення їх до участі в художній самодіяльності, роботі гуртків, секцій, створенню їм рівних з іншими громадянами можливостей брати участь у всіх сферах життя суспільства.
Надавати якісні реабілітаційні послуги, здійснювати соціалізацію та адаптацію ЛОМ. Надавати можливості більш тісного спілкування один з одним, змістовно проводити Сприяти реабілітації людей з обмеженими можливостями дозвілля, психологічне розвантаження.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
В Семенівському районі проживає майже 2000 інвалідів та пенсіонерів-6,5 тис. громадян, що становить 32 % від загальної кількості населення. Семенівська РОІ була створена у 2004р. Вона є офіційним представником захисту інтересів людей з обмеженими можливостями(ЛОМ).

СРОІ свою діяльність спрямовує на дотримання ЛОМ рівних з іншими громадянами можливостей, та реалізації їх конституційних прав і свобод. З метою надання якісних реабілітаційних послуг ЛОМ, їх інтеграції в суспільство, самозайнятості був створений «Центр дозвілля та соціальної реабілітації для людей з особливими потребами та похилого віку».

За який час було реалізовано ініціативу
2014-2015 рікЧитати далі →
?
16 травня 2016

Соціальна картка учасника АТО

Ініціатива покликана надати соціальну підтримку учасникам АТО та членам їх сімей, шляхом надання цінної знижки на товари та послуги учасниками проекту.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Недостатня соціальна підтримка учасників антитерористичної операції. Відповідальне бажання допомогти бійцям та членам їх родин.

За який час було реалізовано ініціативу
Ініціативу реалізовано за 2 місяці. Проте вона має пролонговану дію. І нині до неї долучаються і підприємці (учасники), і бійці АТО (власники карток).

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Ініціатива «Соціальна картка учасника АТО» – передбачала створення та впровадження іменних пластикових карток для учасників антитерористичної операції на сході нашої країни (далі власники картки). Власники картки та члени їх сімей мають змогу отримувати знижки у магазинах, супермаркетах, аптеках та інших закладах сфери торгівлі та послуг міста Черкаси.
Ініціатива «Соціальна картка учасника АТО» – передбачала створення та впровадження іменних пластикових карток для учасників антитерористичної операції на сході нашої країни (далі власники картки). Власники картки та члени їх сімей мають змогу отримувати знижки у магазинах, супермаркетах, аптеках та інших закладах сфери торгівлі та послуг міста Черкаси.


Читати далі →
?
15 травня 2016

Повернемо ставок громаді

Жителям села Гарбузин Черкаської області Корсунь-Шевченківського району урвався терпець. Не можна рибалити і навіть води набрати, — через орендаря страждають жителі села Гарбузин. Його незаконним шляхом захопив місцевий фермер і селян до водойми навіть близько не підпускає. Та ще й зливає воду на їхні городи, щоб ловити рибу. Селяни боролися з ним протягом 5 років. Врешті, терпець людям урвався.

Звернулися до ГО «Проти Корупції», наша організація вирішила допомогти громаді шляхом проведення повного розслідування та проведення адвокасійної компанії по поверненню ставка місцевій громаді. Початок компанії був дуже тяжким, численні інформаційні запити в різні інстанції та часовий проміжок не давав впевненість громаді, що щось зрушиться з місця але коли ми мали велику кількість документів.

Це нам дало впевненість в правоті громади та розуміння, що дана ситуація має злочинний характер і договір укладений на оренду даного об’єкта мав численні законодавчі порушення. Другий етап боротьби ми розпочали з інформаційної розголоси проблеми, яка склалася в даній громаді, спочатку було організоване мирне зібрання громадою попереджувального характеру «якщо влада не дослухається, буде перекрито дорогу Корсунь-Шевченківський – Черкаси».

Запросили місцеву пресу та керівництво району. Далі звернулися на центральні телеканали України і розповіли свою проблему та показали факти зловживань. Про цю подію розповіли телеканали НТН, Інтер та Україна. Після цього розголосу громада повірила в свою силу та в нашу допомогу. Наступним етапом стали наші звернення в Черкаську державну адміністрацію з приїздом представників місцевої громади, звернення в обласну прокуратуру з залученням депутата обласної ради, звернення в місцеву прокуратуру про нанесені збитки Державі даними договором та орендарем.

Сьогодні порушено кримінальне впровадження по даному факту та прокуратура буде представляти в суді інтереси громади згідно закону «Про прокуратуру». На даний час громада чекає рішення суду.Читати далі →
?
15 травня 2016

Proektor ( Проектор)

Proektor — це локальний краудфандинговий проект, створений в м. Івано-Франківську та покликаний реалізовувати місцеві ініціативи, втілювати мрії мешканців міста. Це платформа, яка допомагає відбуватися хорошим речам. Вона дає можливість окремим людям і цілим колективам приєднатися до громадської творчості і направити енергію на вирішення важливих для них завдань та потенціалу.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
В діалозі із представниками різних ГО, та просто людьми в яких були ідеї, які потребували поширення та фінансування визріли ідея, створити універсальний майданчик для діалогу між громадою міста, владою, бізнес-структурами та власниками ідей, задля спільної роботи та можливості втілення хороших ініціатив в життя.
Так виник задум створення локального краудфандингового проекту – Proektor. www.proektor.if.ua/

За який час було реалізовано ініціативу
Час на розробку зайняв 2 місяці. Надалі ініціатива не обмежена в часіЧитати далі →
?
15 травня 2016

Розвивальні ігри для дітей разом з військовослужбовцями

У рамках проекту за підтримки Української Миротворчої Школи ми провели 6 виїзних ігротек для Бердянської школи-інтернату. Участь в ігротеках взяли вихованці, військовослужбовці та наші волонтери. Відвідувачі, волонтери та військові вчили дітей в них грати, а самі ігри (17) подарували притулку.

Також нашими волонтерами були проведені благодійні майстер-класи з розпису пряників. Ще організовано святкову акцію до дня Святого Миколая з виставою, ігротеками та розвивальними атракціонами.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Місто Бердянськ знаходиться у зоні наближеній до зони АТО. Мешканці міста із насторогою відносяться до людей у військовій формі. В місті відчувається напруження пов’язане з близькістю до зони бойових дій.

Ми вирішили показати, що військовослужбовці, які дислокуються у місті не є небезпечними. Що їх місія захищати Бердянськ. І показати, що військові приймають активну участь у соціальному житті міста. Бердянськ це мирне місто.

За який час було реалізовано ініціативу
2 місяці (листопад-грудень 2015)Читати далі →
?
15 травня 2016

Наші дні в об’єктиві

Сприяти об'єднанню 5 сільських громад і зруйнувати штучні конфлікти і непорозуміння між ними за участю 45 представників місцевої молоді, яка доведе за допомогою фото- та відеомистецтва, що в єдності і розумінні знаходиться сила успішного розвитку 5 населених пунктів.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Перед нами стояло питання пошуків шляхів і організації заходів з об'єднання сільських громад в яких проживає більшість членів нашої Організації, а саме 5 сіл Миколаївської області: Лимани, Лупарево, Галицинове, Прібугськое і Українка. Перед реалізацією Проекту 5 сіл мали між собою штучно нав'язані розбіжності, проблеми, міжусобиці — авторами яких є політичні особи і люди, які зацікавлені в розгойдуванні ситуації в гіршому напрямку. Весь цей негатив, на жаль, швидко сприймався простими жителями сіл, що в свою чергу нагнітав і без того складну ситуацію в суспільстві. Заради того, щоб сприяти об'єднання 5 сільських громад пройшло без інцидентів і, щоб наші громади змогли побудувати спільне щасливе майбутнє, членами нашої Організації був запропонований проект «Наші дні в об'єктиві», метою якого є сприяти об'єднання громад за допомогою фото-, відеомистецтва та молоді.

За який час було реалізовано ініціативу
2,5 місяці (з 15 вересня по 30 листопада)Читати далі →
?
15 травня 2016

Майстерня міжсекторної співпраці як інструмент реалізації локальних ініціатив

Проектом передбачалося ознайомлення представників місцевого самоврядування, громадських організацій та підприємницьких структур з базовими принципами міжсекторного партнерства та суспільного діалогу в територіальній громаді; налагодження партнерства та ефективної комунікації серед усіх зацікавлених сторін для реалізації локальних громадських ініціатив; впровадження демократичних основ врядування на місцевому рівні.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
В Україні за останні кілька десятків років утворилися цілі місцевості, які, зберігши свій сільський характер, втратили, однак, основні функції – сільськогосподарські, також через призму адміністративно-територіальної реформи та децентралізації ресурсів і повноважень постає необхідність вибору тих стратегії та форм співробітництва, які будуть найефективнішими для підтримки українських сільських місцевостей, на що повинні звернути увагу ті, хто приймає основні рішення, і яка роль самих громад у даному процесі.

Міжнародний досвід підказує, що саме міжсекторна співпраця влади, громади та бізнесу може мати вирішальний вплив на розвиток територій та громад. Адже в будь-якому суспільстві діють три самостійні й цілком відмінні один від одного сектори: влада, яка представлена в повсякденному житті інстанціями різного рівня, бізнес, що створений підприємницькими суб’єктами, та власне громада. Недостатньо, щоб ці три сектори просто існували поруч. У кожного з них своя специфіка, окрема роль і місце у суспільстві. Тому абсолютно необхідною є їхня тісна взаємодія, яка дає взаємно підсилений ефект і позитивний результат.
В Україні міжсекторна співпраця є новим процесом і досить непросто втілюється у життя. Нерідко усі намагання налагодити діалог на рівних між владою, бізнесом і громадою наражаються на невидимі бар’єри нерозуміння, або ж просто її ігнорування.

Бізнес має ресурси і потенціал, що можуть позитивно впливати на різні групи зацікавлених сторін. Однак попри це бізнес не завжди налаштований на потреби суспільства. Компанії, які бажають бути більш соціально відповідальними, не завжди мають необхідні знання і навички для впровадження програм розвитку.

З іншого боку, громадські організації повинні відігравати важливу роль у розвитку як на національному, так і на місцевому рівні, проте вони не завжди мають ресурси, в тому числі фінансові, для ефективного виконання своїх проектів. Тому партнерство між владою, громадою і бізнесом є важливим етапом у пошуку шляхів вирішення спільних проблем.
Саме на підтримку й розвиток взаємодії місцевих органів влади, підприємницьких суб’єктів та громади на місцях націлений даний проект.

За який час було реалізовано ініціативу
Вересень 2015 – лютий 2016Читати далі →
?
15 травня 2016

Резиденція Святого Миколая

Разом з волонтерами ми створили в центрі міста «Резиденцію Святого Миколая». У котрій дітлахів зустрічав імпровізований Св. Миколай із помічниками. Багато малечі долучилось до даної акції і поділились своїми іграшками, книжками, одяг, взуття, солодощі з нужденними. За це вони отримали Посвідчення Помічника Святого Миколая.

Громада міста та району долучитися до нашої ідеї, оскільки суть її полягає не лише в отриманні гарного і святкового настрою, а й в допомозі дітям, які також мріють щоб до них в гості завітав Святий Миколай. Батьки дітей, які знаходились в зоні АТО для своїх дітлахів написали листівки з привітаннями до Новорічно-Різдвяних свят і ці листівки були вручені разом з подарунками на двох ранках, які були проведені в будинку офіцерів.
Багато іграшок було передано через військових 26 бригади для дітей з інтернату, які знаходяться на передовій. До дітей – сиріт та дітей-інвалідів, також завітав Святий Миколай з помічниками та влаштував свято для малечі (4 святкові ранки).

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Мета проекту спрямована на відродження українських традицій та звичаїв, відновлення духовності в місті Бердичеві.

За який час було реалізовано ініціативу
2,5 місяціЧитати далі →
?
15 травня 2016

Шкільне радіо

Ми з нашим волонтером із корпусу миру США Блейклі Неффом написали проект в USAID. За кошти фонду USAID ми закупили обладнення для радіо студії, колонки до всіх класів та коридорів. Учні самі створили редакційний комітет та стали проводити в перервах між заняттями радіо передачі про шкільне життя, новини, юмор, об’яви.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Молодь Борівської гімназії ще пам’ятає ті часи коли на перервах грала музика, вони під цю музику робили зарядку. Тому вони і звернулися до нашої організації.

За який час було реалізовано ініціативу
За 3 місяця

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
Ми залучили активістів старших класів та їх батьків. Сумісно зробили ремонт в приміщені кімнати студії та проклали мережу до всіх класів. Молодь створила редакційних комітет та об’явила конкурс на кращу Online передачу. Ця робота їх дуже зацікавила.


Читати далі →
?
15 травня 2016

Природа дихає життям

Ініціатива була реалізована з метою задіяння молоді та дітей середнього та старшого віку до основ захисту та пізнання природи. Сприяння ініціативності та активності молоді в усіх сферах життєдіяльності суспільства; організація оздоровлення дітей та молоді; формування відповідального ставлення до свого здоров’я та здоров’я оточуючих, усвідомлення життєвої необхідності у здоровому способі життя;

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
В зв’язку з тим, що діти більшу частину свого вільного часу проводять за комп’ютером(комп’ютерними іграми)та біля телевізора, постало питання: як зацікавити дітей та молодь, як поєднати цікаве з корисним, як провести вільний час частини учнів в період після закінчення уроків до шкільного автобуса з 13.00 до 15.00.

За який час було реалізовано ініціативу
Ініціатива носить неразовий характер. Вона діяла до кінця 2015 року і продовжує свою роботу в новому році.Читати далі →
?
14 травня 2016

Об’єднання батьківських громад Лиманіського сільського дитячого садка «Струмочок» задля його порятунку від руйнування

Об’єднання зусиль територіальної громади у вирішенні проблем енергоефективності Лиманівського ДНЗ, шляхом організації освітньо-культурних заходів з енергоефективності як для батьків так і для вихованців садочку та проведення системних громадських зборів із залученням жителів села, місцевого самоврядування, бізнесу для обговорення та вирішення проблематики енергоефективності закладу.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Лиманівський дитсадок «Струмочок» — є центром у формуванні основ особистості 75 дітей села, забезпечення їх всебічного розвитку відповідно до потенційних можливостей. Дитячий садок виступає базою для соціалізації дітей, їх дошкільної підготовки та формування базових комунікативних навичок, що є невід’ємною складовою сучасної особистості.

У садочку тривалий час після проходження дощів чи танення снігу поступово руйнувалася стеля, призводячи її осипання та цвітіння шкідливими для дітей і дорослих грибками. Результатом даних обставин було періодичне закриття багатьох кімнат на косметично-ремонтні роботи. Взимку стеля була одним з найбільших джерел втрати тепла приміщень садка, що збільшує витрати для обігріву.

Щоб запобігати вищесказаним нещастям, адміністрація закладу під час дощів та заметіль снігом завжди піднімалася на дах закладу підставляючи під більш ерозійними місцями ємкості для збору води або взимку за допомогою батьків збирала та виносила сніг. Проте дані заходи не завжди є ефективними та безпечними для життя, а великих коштів для вирішень даної проблеми на жаль у закладу не було.
Заради безпеки і комфортного виховання 75 дітей садочку був реалізований відповідний Проект.

За який час було реалізовано ініціативу
4 місяці (з 08 липня по 10 листопада)Читати далі →
?
14 травня 2016

Екстремальний клуб «EKVITAS»

Екстремальний клуб «EKVITAS» об’єднує людей, які цікавляться естрим-спортом та екстрим-культурою.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Ідея створити проект виникла спонтанно. Зібралася когорта молодих людей, у яких була спільна ідея – розвиватися в екстремальному спорті, а потім розвивати екстремальні дисципліни в місті, поширювати серед молоді здоровий спосіб життя та культуру екстрим-спорту. Адже нестандартний спосіб проведення активного відпочинку, як вірус, поширюється феноменально швидко.

За який час було реалізовано ініціативу
За рік ми реалізували наші задуми, створили громадську організацію, яка має конкретні програми та вже є впізнаваною в Кіровограді.

Детальний опис ініціативи – що конкретно було зроблено в рамках реалізації ініціативи (які заходи були реалізовані, як залучались місцеві жителі, молодь, спонсори…)
В рамках реалізації цієї ініціативи було проведено ряд заходів для популяризації екстрим-спорту та здорового способу життя, було створено логотип, Інтернет-ресурси, сайт ekvitas.com.ua.

Також в рамках ініціативи було проведено чимало заходів – це і виготовлення баланс-бордів, придбання спеціального канату для дисципліни слеклайн, проект «Капля життя» (донорство) vk.com/public95958494.

В рамках ініціативи кожної суботи відбуваються заходи – «В здоровому тілі – здоровий дух» vk.com/event106112453, «Балансово-слеклайнові тренування» vk.com/event74742496.
Долучаються до заходів-проектів молодь, журналісти, волонтери, активні громадяни, сім`ї та інші організації (підприємницькі та громадські).Читати далі →
?
12 травня 2016

Медіа-кемп «Чистий простір. For your ideas’2015». Освітній табір з проектного менеджменту для молоді.

Медіа-кемп «Чистий простір» – медіаосвітній проект, який відбувається у форматі таборівки. Програма є медіаосвітньою, з акцентом на активному відпочинку, особистісному розвитку, екологічному вихованні молоді.
Освітньо-мотиваційні таборівки відкривають можливість для фокусних навчальних інтенсивів, які проводять практики. Медіаосвітній простір табору – це невимушене, цікаве навчання, яке підвищує медіаграмотність кожного учасника, сприяє його особистісному розвитку. Організатори пропонують нестандартні формати для навчання: інтерактиви, лекції під відкритим небом, воркшопи, дискусії, квести тощо.
Медіа-кемп «Чистий простір. For your ideas» – одна з чотирьох ініціатив, підтриманих Британською радою в рамках проекту «Активні громадяни» на Кіровоградщині.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Медіа-кемп «Чистий простір» на Кіровоградщині проводиться з 2007 року, влітку, на околицях села Цибулеве біля мальовничого озера Камінна Чаша, що на Знам’янщині. Організатори табору пропонують учасникам поєднати активний відпочинок з медіаосвітою.
Восени 2015 року був розширений формат табору – вперше був проведений осінній табір «Чистий простір. For your ideas». Розширення формату відбулось і в тематиці табору – проект був присвячений проектному менеджменту.
Ідея розширити звичний формат і провести медіакемп восени виникла під час навчання за програмою «Активні громадяни» від Британської ради в Україні. Проект «Чистий простір. For your ideas» отримав міні-грант від Британської ради, і був проведений у партнерстві з Кіровоградським прес-клубом та Кіровоградським державним педагогічним університетом імені Володимира Винниченка.

За який час було реалізовано ініціативу
Медіа-кемп «Чистий простір. For your ideas» відбувася 18 – 20 вересня 2015 року на туристичній базі КДПУ «Буревісник».Читати далі →
?
11 травня 2016

Літературний проект «Міст» (електронні літературні антології)

«Міст» – мистецький незалежний проект, головна мета якого – побудувати культурний міст між містами України, створити своєрідний трансфер митців, ідей та культурних проектів. У рамках проекту «Міст» молоді митці із різних міст України створюють спільні літературні антології, організовують взаємні творчі вечори, літературні читання, виставки, концерти. Митці, незалежно від географії, допомагають один одному в реалізації та популяризації проектів – літературних, театральних, образотворчих, музичних.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
Спілкуючись з молодими письменниками, музикантами, художниками з інших міст, виникло бажання створювати спільні незалежні проекти – книги, концерти, творчі вечори. Всі учасники «Мосту» можуть поїхати в інше місто, де їх підтримають, а головне організують творчу зустріч. Реалізація почалась із залучення до проекту зацікавлених митців з усієї України, поширення інформації в соціальних мережах та на всеукраїнських культурних сайтах. Далі в рамках проекту були організовані творчі зустрічі, концерти, створенні антології поезії. Ініціатива вийшла за рамки України – готується до виходу двомовна збірка авторів Мінська (Білорусь) та Кіровограда (Україна).

За який час було реалізовано ініціативу
Протягом 2015-го року було реалізовано та підготовлено значну частину проекту.Читати далі →
?
11 травня 2016

Волонтерський психолого-консультативний Центр «Фенікс» для воїнів АТО, їх родин та переселенців

Закон про психологічну реабілітацію воїнів та ветеранів АТО на державному рівні не прийнятий, не має військових психологів, які працюють у війську, а цю функцію виконують замполіти. Маючи команду мобільних психологів та волонтерів, знаючи чим може в подальшому повернутись дана трагедія (пияцтво, руйнація родини, суїцид, наркоманія, бандитизм, деградація особистості, тощо). Ми взяли на себе місію об’єднання громади навколо конкретних ідей та проблем, а саме психологічна реабілітація ветеранів, воїнів АТО, їх родин та переселенців.

Що стало причиною ініціативи, як виникла ідея її реалізації.
З початку антитерористичної операції на Сході України минуло майже 2 роки. Кількість демобілізованих бійців, які потребують соціальної, психологічної та правової допомоги зростає. Держава покликана виконувати всі соціальні гарантії військових, які боронять мирне небо над Україною, тим не менш, не справляється з усіма покладеними на неї соціальними функціями.

У той же час, як ніхто краще ці питання можуть вирішити волонтери – психологи та волонтери, які взяли на себе ініціативу допомагати воїнам як у зоні бойових дій, так і демобілізованим, їх родинам та переселенцям. На жаль на сьогоднішній день на рівні країни не прийнятий Закон про психологічну реабілітацію ветеранів АТО, а маючи величезний досвід Міжнародний, психологи, яких працювали і працюють з наслідками «Афганського синдрому» та «В’єтнамського синдрому», з подоланням наслідків ПТСР в цілому. А також Ізраїльський досвід «жити у стані постійної війни». Нам потрібно допомогти адаптувати наших ветеранів до мирного життя, розповідати воїнам АТО, що трапляється з людиною, яка потрапляє в зону бойових дій, як на психологічному рівні так і на фізичному.

За який час було реалізовано ініціативу
Діє з листопада 2014 по цей часЧитати далі →
?